В Інтерполі пояснили, чому не шукають Януковича

9 переглядів
П'ятниця, 1 серпня 2014, 11:19

Інтерпол уже півроку опрацьовує запит України на оголошення Віктора Януковича у міжнародний розшук, "через проблеми із доказовою базою".

Про це розповів директор українського бюро Інтерполу Василь Неволя в коментарі DW.

В Інтерполі пояснили, що у Ліоні досі вивчають ситуацію стосовно того, чи дозволено взагалі застосовувати канали та можливості організації для розшуку Януковича.

Адже статтею третьою статуту Міжнародної організації кримінальної поліції "категорично забороняється здійснювати яке-небудь втручання чи дії політичного, військового, релігійного або расового характеру".

За словами Неволі, важливо надати переконливі докази того, що правопорушення носить власне кримінальний, а не політичний характер.

"Очевидно доведена його вина може бути лише після того, як справа пройде через суд", - зазначив він.

Таку думку поділяє і перший заступник голови комітету з питань боротьби з злочинністю і корупцією у Верховній Раді Геннадій Москаль.

"Інтерпол вимагає обов’язкового рішення суду. А тут, наскільки я знаю, є лише рішення про доставку його в суд для застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою", - зазначив він.

За його словами, "щоб була доказова база, треба мати прямі показання".

"А їх на Януковича можуть дати люди, яких вже давно немає в країні… А хто на нього може дати показання? Тільки ті, кому він давав доручення і "давав добро"... Ці люди вже розбіглися і знаходяться у тому ж колі, що й сам Янукович", - вважає Москаль.

"Всі свідки, які були вхожі до його кабінету, всі знаходяться зараз в Російській Федерації. Дістати їх звідти неможливо", - додав він.

У той же час, вказує видання, у випадку Дмитра Яроша, Інтерполу виявилося достатнім рішення московського суду про заочний арешт лідера "Правого сектору", який базувався на роздруківці начебто поширеного посту Яроша у мережі "Вконтакте".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua