Бійцям 72-ї бригади вийти в РФ допомагала ОБСЄ

Вівторок, 5 серпня 2014, 16:28

За період від першого до четвертого серпня в Росію з території України відступили 449 українських військових, яким у цьому допомагали спостерігачі ОБСЄ.

Про це йдеться у звіті представників ОБСЄ, які працюють на російсько-українському кордоні, оприлюдненому у вівторок.

"Впродовж 1-2 серпня місія спостерігачів ОБСЄ отримала дзвінки від офіцерів 72-ї механізованої піхотної бригади, які розповіли, що близько 600 українських військових були оточені сепаратистами і залишились без боєприпасів, палива і продовольства", - йдеться у звіті.

Домовитись із бойовиками про отримання коридору для виходу українським військовим не вдалося, і вони звернулись до представників ОБСЄ.

Військові просили надати їм можливість відійти до російського пункту пропуску "Гуково" та "переконати їхніх керівників у Міноборони України погодитись на цей варіант".

"2 серпня 12 військових 72 бригади перетнули кордон через пункт пропуску Гуково о 22 годині", - йдеться у повідомленні.

За даними ОБСЄ, ці військові за сприяння РФ повернулись в Україну в ніч з 3 на 4 липня.

4 липня "загалом 437 військових (у тому числі 147 прикордонників) перейшли в РФ добре організованими групами по 100 осіб".

Вдень 4 серпня спостерігачі зустрілись із начальником пункту "Гуково", який повідомив, що 192 військових уже повернулись в Україну, а решта – відправляться згодом.

Українська правда 

powered by lun.ua