У Росії досі перебувають 18 військових 72-ї бригади та 28 прикордонників

Четвер, 7 серпня 2014, 19:34

На території РФ станом на четвер перебувають 18 військовослужбовців 72-ої окремої бригади, з яких п’ятеро офіцерів.

Про це повідомив спікер інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.

На брифінгу в четвер він розповів, що офіцерам висунуто звинувачення в причетності до обстрілу російської території.

"Їх заарештовано, й поліція взяла їх під конвой. Також у Росії досі перебувають 28 українських прикордонників", - заявив Лисенко.

Він наголосив, що інші 13 військовослужбовців та прикордонники перебувають у спеціальному таборі.

За його словами, щоб повернути цих людей на Батьківщину, "долучено всі дипломатичні канали".

"Через те, що в нас між Україною та Російською Федерацією не розпочата відкрита агресія, тобто війна, у нас не може бути військовополонених ні з їхнього боку, ні з нашого. Їх необхідно трактувати як "людей, змушених просити по допомогу", - наголосив Лисенко.

У понеділок в Міністерстві оборони заявляли, що 438 солдатів бригади та прикордонників у неділю змушені були перейти російський кордон в районі російського селища Гукове, коли у них скінчилися набої. 

У понеділок завдяки переговорам на Батьківщину повернулося 180 військових. У вівторок Росія відправила до України ще близько 200 солдатів. 

За даними командира 72-ї механізованої бригади Андрія Грищенка, ФСБ намагається перевербувати українських військових, у зв’язку з чим частина військових оголосили голодування.

Жовтневий райсуд Дніпропетровська 6 серпня відмовився взяти під варту командира однієї з рот 72-ї бригади капітана Олександра Портяненка, який перевів своїх солдат з поля бою на територію Росії.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua