Генсек НАТО: Війська РФ можуть увійти в Україну під прикриттям гуманітарної операції

Четвер, 7 серпня 2014, 21:41

Генсекретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Андерс Фог Расмуссен побоюється, що Росія здійснить військове вторгнення в Україну під прикриттям гуманітарної операції.

Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу "Інтер".

"Звичайно, ми не можемо прочитати думки президента (Росії Володимира) Путіна, але мене дуже турбує нове скупчення російських сил біля українського кордону. Ми бачимо велику кількість військ повністю озброєних і готових до вторгнення в Україну, як тільки буде прийнято таке політичне рішення. Я побоююсь, що Росія готовить ґрунт до вторгнення під прикриттям так званої гуманітарної операції", - зазначив Расмуссен.

Він наголосив, що найкращий варіант вирішення гуманітарної кризи на сході - припинення Росією дестабілізації ситуації в Україні.

Генсек НАТО також прогнозує серйозні санкції у відношенні Росії у разі військового вторгнення в Україну.

"Не в інтересах Росії вводити війська в Україну, тому що я впевнений, що подальша інтервенція в Україну призведе до подальшої міжнародної ізоляції Росії... Ми не будемо коментувати гіпотетичні ситуації, але це точно спричинить серйозну відповідь міжнародного співтовариства, зокрема більш глибокі й широкі економічні санкції", - зазначив Расмуссен.

Він також уважає, що НАТО досить жорстко, у рамках своїх можливостей, відреагувало на ситуацію в Україну й на дії Росії.

Як відомо, НАТО обвинувачує Росію в підтримці сепаратистів на сході України.

Українські новини

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: