Російський Слідком взяв у заручники 5 наших військових і "марить" про фосфорні бомби

П'ятниця, 8 серпня 2014, 15:26

Слідчий комітет Росії подав клопотання про арешт п’яти українських військових з 72-ої бригади.

Про це заявив керівник відповідного управління Слічого комітету РФ.

"Сьогодні слідство подає клопотання перед судом про обрання щодо п'ятьох підозрюваних запобіжного заходу у вигляді арешту", - сказано в повідомленні. 

"У рамках розслідування кримінальної справи про застосування заборонених засобів і методів ведення війни (ч.1 ст.356 КК РФ) Слідком Російської Федерації допитав як свідків понад 400 українських військовослужбовців і прикордонників, які перетнули кордон Російської Федерації 3 серпня 2014 року.

"Слідчими також проведений комплекс слідчо-оперативних заходів, направлених на встановлення причетності цих військовослужбовців до злочинів проти мирних громадян на території Луганської й Донецької областей", - сказано в повідомленні.

"На підставі отриманих даних у якості підозрюваних затримані командир першого батальйону 72 механізованої бригади Збройних сил України Іван Войтенко, а також його підлеглі: заступник командира Віталій Дубиняк, командир танкового батальйону Олександр Поляков, начальник штабу Олександр Охріменко й командир першої роти Дмитро Устилко", - сказано в повідомленні. 

У Слідкомі заявляють, що "у своїх свідченнях затримані визнають сам факт участі у воєнних діях і застосуванні  різних видів зброї. При цьому вони заперечують, що застосовували цю зброю проти мирних громадян".

При цьому Маркін заявляє, що "слідство має у своєму розпорядженні докази, що саме 72 бригада за наказом командира Войтенка з 19 липня  по 3 серпня при обстрілі міст Червонопартизанськ і Краснодон Луганської області використовувала важке наступальне озброєння невибіркової дії, у результаті чого були поранені й загинули не менш 10 мирних громадян і зруйновані не менш 20 житлових будинків і об'єктів соціальної інфраструктури".

При цьому в повідомленні не сказано, на території Росії, чи України це відбувалося.

"Ці дані підтверджуються й показаннями свідків інших українських військових, що служили в цій бригаді й перейшли на територію Російської Федерації", - сказано в повідомленні. 

"Враховуючи, що зброя, яку мала 72 бригада, аналогічна тим видам, які можуть використовуватися в тому числі й для обстрілу боєприпасами, начиненими запальною сумішшю Н-17 ( так званими "фосфорними" снарядами), слідчі перевіряють причетність затриманих до застосування цих заборонених міжнародними правовими актами боєприпасів. Також перевіряється їхня причетність до обстрілів російської території", - сказано в повідомленні.

"Навряд затримані українські військові, у націоналістичному угарі направляючись на каральну операцію, могли собі уявити, що за всі скоєні ними злочини рано або пізно доведеться відповісти. І тепер замість бравурних маршів на їхню честь на Майдані, які вони собі напевно представляли, замість обіцяних нагород їх чекає банальний суд, вирок і зрештою слушне покарання. І не виключено, що в перспективі вони можуть зустрітися зі своїми земляками – членами УНА-УНСО, що відбувають тривалі строки покарання на території Росії за злочини, зроблені щодо наших громадян", - закінчив своє повідомлення Маркін.

У повідомленні немає жодного слова чи доказу про те, що постраждалі від дій нібито українських військових були росіянами.

Як відомо, бійців 72-ої бригади протягом місяця обстрілюють важкою артилерією та Градами з боку Росі та з боку бойовиків.

4 серпня частина бійців 72-ої бригади та прикордонники, що прикривали ділянку кордону в районі Червонопартизанська, прорвалися з оточення, інша частина вимушено відступила на російську територію.

6 липня частина бійців та прикордонників, заблокованих на території РФ оголосили голодування з вимогою відправити їх в Україну. Повідомлялося, що російське ФСБ намагалося їх завербувати.

7 липня вранці сталов відомо, що командир 1 батальйону 72й бригади й четверо офіцерів цього ж військового підрозділу, узяті під варту й перебувають у СІЗО м. Донецьк Ростовської області.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: