Росію попросили утриматися від спроб надсилання гуманітарних вантажів в Україну

Субота, 9 серпня 2014, 00:46

Міністерство закордонних справ закликало Росію утриматися від будь-яких спроб надсилання гуманітарних вантажів в Україну без дотримання необхідних умов.

Про це йдеться в заяві відомства, оприлюдненій у п'ятницю.

"На тлі неодноразових порушень російською стороною режиму державного кордону з Україною та поставок зброї, техніки та найманців, в української сторони існують обґрунтовані підстави вважати, що "гуманітарний" конвой може бути використаний для подальшої ескалації напруги і призведе до ще більшого ускладнення становища жителів Донбасу", - йдеться в документі.

У МЗС зазначають, що вже звернулися до міжнародних партнерів, які погодилися надати допомогу і підтримку уряду України у забезпеченні нагальних гуманітарних потреб та відбудові Донбасу.

"Нагадуємо російській стороні, що згідно з міжнародним правом направлення гуманітарних вантажів передбачає звернення від України як приймаючої держави, узгодження переліку предметів гуманітарної допомоги, її доставку виключно каналами ООН або через Міжнародний Комітет Червоного Хреста", - наголошується в заяві.

"Крім того, будь-яке постачання гуманітарної допомоги в райони, які знаходяться під тимчасовим контролем терористів, можливе у разі досягнення відповідних домовленостей у рамках консультацій Тристоронньої контактної групи", - додають в МЗС.

"Закликаємо Російську Федерацію утриматися від будь-яких спроб надсилання гуманітарних вантажів в Україну без дотримання вищезазначених умов", - підкреслюється в заяві.

Як повідомлялося, у п'ятницю Російська Федерація під виглядом гуманітарної допомоги намагалася ввести військовий контингент на територію України.

Українська правдаpowered by lun.ua