Тендери МОЗу можуть віддати керівнику нацпроекту Януковича - ЗМІ

Середа, 1 жовтня 2014, 13:13

Новим заступником міністра охорони здоров’я-головою тендерного комітету МОЗ може стати Віктор Сірман.

Про це повідомив "Нашим Грошам" голова організації "Пацієнти України (ЮКАБ)" Дмитро Шерембей.

Відставку нинішнього голови тендерного комітету МОЗ Руслана Салютіна прогнозують через його бездіяльність на цій посаді, яка призвела до зриву закупівель міністерства.

Станом на кінець вересня через тендеру МОЗу пройшло лише 41 млн гривень з запланованих 2 млрд грн.

Очільник МОЗу Олег Мусій раніше заявляв, що Салютін є ставлеником народного депутата Миколи Мартиненка, близького до прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Разом з тим, новий претендент на посаду голови тендерного комітету МОЗ Віктор Сірман є відомим бізнесменом на ринку трансплантології та стовбурових клітин, яким також займається двоюрідний брат Миколи Мартиненка Сергій.

При міністрі Поляченку Сірман очолював Координаційноий центр трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ.

Під час правління Віктора Януковича Сірман спочатку був призначений заступником міністра охорони здоров’я, а згодом очолив національний проект "Нове життя".

В рамках цього проекту мали освоїти 1,1 млрд грн на будівництво та придбання обладнання для перинатальних центрів по всій Україні.

Як відомо, міністр охорони здоров’я Олег Мусій ще у червні заявляв про те, що його перший заступник Руслан Салютін саботує проведення тендерів на закупівлю ліків за державними програмами та просив прем’єра його звільнити.

Наприкінці серпня пацієнтські організації пікетували Кабмін з вимогою звільнити Салютіна.

Ще тоді активісти заявляли, що в Арсенія Яценюка на столі вже декілька місяців лежать подання від міністра охорони здоров’я Олега Мусія з проханням зняти голову тендерного комітету через саботування тендерів.

Зрештою пацієнтські організації та батьки хворих дітей принесли сотні дитячих пар взуття як нагадування про те, що вже завтра маленькі та дорослі хворі можуть померти, так і не дочекавшись від держави гарантованих ліків за бюджетними програмами лікування.

Адже Міністерство охорони здоров’я не здійснило закупівлю ліків на 2014 рік за такими програмами як онкологія, гемофілія, муковісцидоз, вірусні гепатити, туберкульоз, ВІЛ/СНІД та ін.

Економічна правда