У ході конфлікту на Донбасі загинули більше 3,6 тисяч осіб - ООН

Середа, 8 жовтня 2014, 13:32

В ході конфлікту на сході України з середини квітня по 6 жовтня загинули 3660 людей, поранення отримали 8756.

Про це йдеться в в прес-релізі з нагоди оприлюднення чергової доповіді ООН з дотримання прав людини в Україні, передає Інтерфакс-Україна.

"З середини квітня по 6 жовтня, принаймні, 3660 осіб були вбиті і 8756 поранені на сході України", - сказано в доповіді.

Згідно з інформацією, цей конфлікт продовжує приводити до вбивства і поранення мирних жителів і до порушення їх основних прав.

"З початку припинення вогню в період з 6 вересня по 6 жовтня, принаймні, був зафіксований 331 загиблий, проте деякі з цих осіб, можливо, були вбиті до оголошення режиму припинення вогню, а дані про це записувалися пізніше", - повідомляється в прес-релізі.

У той же час в оприлюдненій доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, який охоплює період з середини квітня до 16 вересня 2014 року, йдеться про понад 3,5 тис. осіб загиблих і 8 тис. поранених.

"Ескалація військових дій призвела до різкого збільшення втрат серед цивільних осіб, членів збройних груп та українських військовослужбовців. З середини квітня по 16 вересня, принаймні 3517 осіб були вбиті (у тому числі загиблі в результаті краху малазійського лайнера MH17) і щонайменше, 8198 поранені", - йдеться в 6-му щомісячній доповіді, оприлюдненій у середу Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини.

У доповіді наголошується, що більшість жертв серед цивільного населення були вбиті в результаті обстрілу житлових районів і застосування важкого озброєння.

Згідно з доповіддю, в серпні українська влада відновила контроль над деякими районами Донецької та Луганської областей, які раніше були захоплені озброєними групами, там відновлений закон і порядок. "Жителі цих районів, які втікали від бойових дій, почали повертатися додому станом на початок серпня", - йдеться в доповіді.

Згідно з інформацією, в Слов'янську людям надаються основні послуги і жителі почали отримувати соціальні допомоги та пенсії, які не виплачувалися з квітня, коли місто першим потрапив під контроль збройних груп.

Разом з тим, за даними ООН, з кінця серпня по початок вересня відбулася ескалація воєнних дій на сході. "Збройні групи самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" були збільшені за рахунок іноземних бойовиків, у тому числі громадян Російської Федерації", - наголошується в доповіді.

Як відомо, 7 жовтня головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що з початку АТО всього загинули 953 українських військових.