Старші люди голосують вранці, а молодь – в останній момент

Середа, 5 листопада 2014, 10:31

Чим старші люди, тим раніше вони приходили на виборчі дільниці 26 жовтня під час виборів до Верховної Ради.

Про це свідчать пост-дані Міжнародного екзит-полу.

Активність різних вікових груп на цих виборах протягом дня суттєво відрізнялась.

 

Зокрема, виборці старшого віку (50+) були значно активніші у першій половині дня, молодь та люди середнього віку – перед закриттям дільниць.

На 10 ранку старші люди у структурі виборців, які на цей момент проголосували, становили понад 60%, станом на 14 годину – близько 50%, а наприкінці дня – лише 25%.

Люди ж середньої вікової групи (30-49 років) навпаки на голосування приходили активніше у другій половині дня: станом на 10 годину їхня кількість становила лише 29%, а на кінець дня – 50%.

Молодь (18-29 років) теж активізовувалась під кінець голосування: 9% вранці і 25% в останні години голосування.

Якщо говорити про весь день голосування, найактивнішими, як і на виборах 2012 року, були виборці віком 50-59 років (явка понад 65%). Найменш активною була молодь віком 18-24 років (на вибори прийшов лише кожен третій).

Варто зазначити, що молодь на цих виборах більш активно підтримувала такі партії як "Правий сектор" та "Самопоміч". Натомість старших виборців найбільше було у структурі прихильників Компартії та "Опозиційного блоку".

Електорат "Блоку Петра Порошенка" дещо старший за електорат "Народного Фронту", в результаті серед старших виборців першість отримав БПП, серед виборців молодшого і середнього віку – НФ.

Чоловіки більше підтримували "Правий сектор", "Свободу", "Громадянську позицію", "Радикальну партію Олега Ляшка", жінки – "Опозиційний блок", "Заступ", "Народний Фронт", "Батьківщину" і "Сильну Україну".

Селяни найактивніше голосували за "Заступ", партію Ляшка, "Батьківщину" та НФ. Мешканців міст – за "Правий сектор", "Самопоміч", "Громадянську позицію" та "Опозиційний блок".

Організаторами екзит-полу були уряд Канади, Соцгрупа "Рейтинг" (Україна), "Baltic Surveys" / The Gallup Organization (Литва), за підтримки Міжнародного Республіканського Інституту.

Опитування відбулося на виході з 330 виборчих дільниць у всіх регіонах України, крім Криму. Опитано понад 25 тисяч респондентів.

Українська правдаpowered by lun.ua