Путін втрачає Середню Азію через агресію в Україні - Bloomberg

П'ятниця, 7 листопада 2014, 14:01

Росія програє Китаю в боротьбі за вплив у Центральній Азії через свою політику щодо України.

Про це пише Bloomberg Businessweek, передає ZN.ua.

Як пише видання, вторгнення Росії в Україну налякало колишні радянські республіки в Центральній Азії, і вони воліють інвестувати і торгувати з Китаєм.

Підтвердженням цього є план фонду Китаю виділити $16,3 мільярда на відновлення доріг, залізничних шляхів і трубопроводів по всій Центральній Азії.

Так Китай хоче відродити багатовіковий "Шовковий шлях" між Китаєм і Європою.

Пекін зацікавлений в цьому проекті, бо це допоможе Китаю потрапити на європейські ринки і дати Китаю доступ до багатих природних ресурсів Казахстану, Киргизстану і Туркменістану.

Між Росією і Британією майже весь 19 століття велася "велика гра" за вплив на ці регіони, але після утворення СРСР вони увійшли до його складу.

Путін прагнув зберегти ці зв'язки, запрошуючи Казахстан і Киргизстан в Митний союз.

Але в умовах великого падіння економіки РФ, він не може запропонувати азіатському регіону такі великі гроші, як Китай, що стимулює середньоазіатські країни шукати допомогу у Китаю.

Вторгнення Росії в східні області України "налякало" деякі країни Центральної Азії, особливо Казахстан, який має велику російськомовну меншину.

"І, хоча регіон не відвернеться від Росії, зараз Китай здається більш надійним партнером", - зазначає автор публікації.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!