Правозахисниця: Російського актора Девотченка спішно кремували

Субота, 8 листопада 2014, 21:23

Тіло російського актора  Олексія Девотченка, якого 6 листопада знайшли мертвим в орендованій квартирі у Москві, був спішно кремований 8 листопада. 

Про це в ефірі "Громадское на русском" заявила російська правозахисниця Ольга Курносова. 

За її словами, такий поспіх - "ще один аргумент на користь того, що Девотченко був вбитий (спецслужбами)". 

Також Курносова зазначила, що відео, яке вона бачила на підтримку версії про його випадкову загибель, свідчить про те, що воно розраховане на тих, хто не знав актора. 

"На відео - лівша - у людини ключі лежать у лівому кармані, кнопки він натискає лівою. А Олексій був правшою. І це відомо усім, хто з ним був знайомий", - зазначивла Курносова. 

На питання, чому Девотченка могли вирішити "вбити зараз", Курносова зазначила: "Або це бажання (влади) усіх залякати, або - щоб він вже нарешті закрив рота". 

Як відомо, актор театру й кіно Олексій Девотченко був знайдений мертвим у квартирі, яку він знімав на півночі Москви.

За повідомленням московського управління Слідчого комітету Росії, ознак насильницької смерті на тілі Девотченка не виявлено.

За однією з непідтверджених офіційно версій, він помер у результаті нещасного випадку, а іншою – від серцевого нападу.

Однак актор Станіслав Садальський у своєму "Живому журналі" пише про те, що Девотченка могли убити.

Напередодні своєї смерті актор Девотченко записав відеозвернення до діячів театру, включаючи українських колег, у якому висловив їм підтримку.

Олексій Девотченко був відомий своєю активною громадянською позицією: був членом "Об'єднаного громадського фронту" у Петербурзі, брав участь у багатьох акціях опозиції. 

Українська правда powered by lun.ua