Проблеми статусу мають лише сім'ї "Правого сектора" та "ОУН" - Держслужба

49 переглядів
Середа, 3 грудня 2014, 18:31

Проблем из підтвердженням участі в АТО та отримання посвідчень "Члени сім'ї загиблих" є лише у батальйонів "Правого сектора" та "ОУН".

Про це йдеться у відповіді Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО на запит "Української правди".

"На сьогодні є невизначеність, зокрема з документальним підтвердженням безпосередньої участі в АТО, лише з тими добровольчими формуваннями, які ще ніде не стоять на обліку і нікому не підпорядковані. Це батальйони Добровольчого Українського Корпусу Правого сектору та підрозділ ОУН", - йдеться в документі.

"Всі інші добровольчі батальйони підпорядковані Міноборони, МВС, Нацгвардії, СБУ тощо, то ж перебувають у законодавчому полі", - повідомили у держслужбі.

 
 

У відповіді акцентована увага і на тому, що є проблема із статусом волонтерів із зони АТО.

"Також існує проблема з документальним доведенням участі в АТО та наданням статусу учасників бойових дій волонтерам, багато з яких вже отримали поранення чи навіть загинули у зоні проведення АТО. Вирішення цих проблем належить до компетенції Верховної Ради", - йдеться у відповіді.

У Держслужбі повідомили, що в Комітетах ВР "вже опрацьовуються законопроекти щодо визнання учасниками бойових дій осіб, які у складі добровольчих формувань територіальної оборони, волонтери брали безпосередню участь в АТО, забезпечували її проведення".

У ДСВВ повідомили, що уже напрацювали законопроект ,який врегулює ці питання і спрямували його на погодження у Мінсоцполітики.

Як відомо, родичі загиблих бійців деяких добровольчих батальйонів через недопрацювання законодавства не можуть отримати гарантований соцзахист.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua