Заступником міністра енергетики може стати Дем'янюк, пов'язаний з ВЕТЕК

Середа, 3 грудня 2014, 22:05

На посаду заступника міністра енергетики України можуть призначити Віталія Дем'янюка.

Про це "Українській правді" стало відомо з двох джерел - топ-менеджера однієї з нафтогазових компаній та чинного чиновника міністерства.

За словами останнього, Дем'янюк 3 грудня зустрічався з новим міністром енергетики та обговорював питання свого майбутнього призначення.

Дем'янюк може зайняти в міністерстві посаду заступника Міненерго замість Ігоря Діденка, призначення якого в березні супроводжувалося скандалом через дві кримінальні справи.

За даними джерел, Дем'янюк - один із колишніх начальників відділу природного газу групи компаній ВЕТЕК

Водночас, сам Дем'янюк заявив УП: "Я ніколи не працював начальником відділу природного газу групи компаній ВЕТЕК".

"Мої контакти з групою ВЕТЕК, саме з групою, тривали справді три тижні, носили безоплатний характер, стосувалися організації реверсу газу й обмежилися реєстрацією компанії. Після чого представники групи мені сказали, що реверсом вони займатися не будуть за наполегливою вимогою російських партнерів", - уточнив він.

"Ні у схемах, ні в які або інших операціях не збирався брати участь і не брав участь", - запевнив Дем'янюк.

Раніше Дем'янюк працював головою Координаційної ради національного проекту LNG-термінал.

Проект так і не був реалізований, але запам'ятався скандалом з "лижним інструктуром" Хорді Сарда Бонвехі, який від імені іспанської Gas Natural Fenosa підписав угоду з українським урядом.

Також Дем'янюк був генеральним директором "Газекс Україна". Компанії російського олігарха належали пакети акцій кількох українських облгазів. У 2012 році вони були продані Дмитру Фірташу.

Українська правдаpowered by lun.ua