Генштаб сподівається на дотримання "режиму тиші". Два порушення вже були

Вівторок, 9 грудня 2014, 12:35

Начальник Генштабу Віктор Муженко заявляє, що є підстави сподіватися на дотримання "режиму припинення вогню" всіма сторонами конфлікту.

Про це він заявив на брифінгу у вівторок.

"Режим тиші оголошений не лише українською стороною. Це процес спільний як для однієї, так і для іншої сторони. Для цього (встановлення режиму) працювали спільний координаційні центри, які знаходиться на території Дебальцевого та в інших секторах, і ми маємо певні гарантії, що цей режим буде виконуватися", - сказав він.

Разом із тим він одразу ж повідомив, що починаючи з 10 години ранку, коли було оголошено чергове перемир'я, режим припинення вогню порушувався вже двічі.

Він уточнив, що порушення режиму припинення вогню відбулося в районі Дебальцевого.

Муженко нагадав, що за час минулого перемир'я загинули 192 військових.

Він пояснив запровадження чергового режиму тиші тим, що для "української сторони найбільшою цінністю є людське життя і марні втрати серед військових та мирного населення з тієї чи іншої сторони є неприпустимими".

"Це не говорить про те, що ми переходимо до режиму тиші, відчуваючи небоєздатність української армії. Ми сьогодні достатньо сильні і спроможні адекватно реагувати на загрози, які перед нами стоять", - сказав він

Водночас, бійці, які перебувають в районі Дебальцевого, також повідомили "Українській правді", що режим припинення вогню був порушений з боку бойовиків.

"Двічі стріляли з мінометів",  - сказав один з бійців УП.

Бійці, які перебувають в районі Троїцького повідомили УП, що вночі вперше за кілька місяців їх дуже сильно обстрілювали з крупнокаліберної зброї. але після 10 години обстрілів не було.

Як відомо, на окупованій території діють різні угруповання бойовиків, які не завжди координують свою діяльність між собою, деякі з них навіть воюють між собою і не договороспроможні.

Українська правдаpowered by lun.ua