Росія відводить війська з Херсонської області

Вівторок, 9 грудня 2014, 16:21

Росія виводить свої війська з території Херсонської області.

Про це у своєму твіттері написав голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко.

"На Арабатській стрілці, півостровах Чонгар і Ад російські ЗС відходять за межі Херсонської області. Це – ще одна наша спільна перемога!" – написав Назаренко.

Водночас прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян повідомив "Українській правді", що роботу по звільненню української території від російських військ велася на доручення президента.

До цього залишалися три проблемні ділянки, на яких тимчасово перебували російські військові. Серед них частини півостровів Ад (Чаплинський район) та Чонгар (Генічеський район), а також частина Арабатської стрілки.

У вівторок в усіх цих трьох точках підрозділи російських військ відходять за адмінмежу Херсонської області і Держприкордонслужба відновлює контроль за даними ділянками, що межують з АР Крим.

"Мова не йде, що Україна якимось чином відмовляється від Криму, просто ми по клаптику відновлюємо територіальну цілісність", - зазначив Слободян.

"Наскільки домовленостей буде дотримуватися російська сторона, ми побачимо за кілька днів. Вони сьогодні до кінці  дня мають повністю звільнити позиції. Вранці вони звільняли ці позиції, зараз очікуємо на кінцевий результат", - уточнив він.

Слободян додав, що Росія не дуже охоче погоджувалася на вимоги України, але жодних вимог Україні не висувала.

"Ініціатива виходила з українського боку і отримати від Росії згоду було дуже непросто", - додав він.

Як відомо, російські війська вторглися на територію України 8 березня в районі Чонгар.

15 березня 2014 біля селища Стрілкове (Арабатська стрілка, Генічеський район, Херсонська область) о 13:30 з гелікоптерів Мі-8 висадився десант з 40 піхотинців російських військ.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування