Україна готова припинити вогонь на Сході, але все залежить від бойовиків – Лисенко

Середа, 4 лютого 2015, 20:19

Припинення вогню на сході України, де здійснюється антитерористична операція, залежить від незаконних збройних формувань.

Про це заявив спікер АТО Андрій Лисенко.

"Ми перебуваємо в стані повної готовності до мирного врегулювання ще з моменту підписання Мінської угоди. Ініціативи про введення режиму припинення вогню стосуються бойовиків, які регулярно порушують його", - сказав він.

Водночас директор департаменту політики й комунікацій Міністерства закордонних справ Олексій Макєєв у своєму Twitter у середу ввечері повідомив, що Україна підтримує заклик ОБСЄ про негайне припинення вогню навколо Дебальцевого.

"Очікуємо від РФ підтримки та впливу на бойовиків", - написав він.

Як відомо, верховний представник ЄС у закордонних справах Федеріка Могеріні заявила в середу про необхідність зупинити зростання насильства на сході України та вивести артилерію із житлових районів.

За її словами, "бойові дії, спровоковані тривалим наступом сепаратистів, особливо навколо Дебальцевого, викликають великі людські страждання і підривають усі зусилля, спрямовані на політичне вирішення".

Могеріні також підтримала заклик голови ОБСЄ до всіх учасників конфлікту в районі Дебальцевого оголосити тимчасове перемир'я протягом щонайменше трьох днів.

Інтерфакс-Україна, Українська правдаpowered by lun.ua