Рада зробила перший крок до зняття депутатської недоторканності

Четвер, 5 лютого 2015, 11:54

Депутати направили до Конституційного суду законопроект щодо недоторканності народних депутатів України та суддів, внесений до парламенту президентом Петром Порошенком.

За направлення законопроекту 1776 до Конституційного суду проголосувало 365 депутатів.

Згідно із законопроектом, із Конституції мають буди виключені ті частини статті 80 Конституції України, якими передбачено гарантії депутатської недоторканності.

Як зазначив Порошенко у пояснювальній записці до законопроекту, "настрої в суспільстві засвідчили, що такий імунітет народних обранців виявився невиправданим, оскільки він по суті перетворився в гарантію безкарності".

Законопроектом передбачено, що суддя не може бути без згоди Вищої ради юстиції затриманий та заарештований до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання при вчиненні або безпосередньо після вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину проти життя.

Спікер ВР Володимир Гройсман зазначив, що законопроект може бути проголосований в цілому Верховною Радою вже у вересні після схвалення його Конституційним судом та відкриття наступної сесії. Після цього депутати втратять депутатську недоторканність.

Як відомо, законопроект про внесення змін до Конституції України не може розглядатися Верховною Радою України без наявності висновку Конституційного Суду України щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України (ст. 159 Конституції України).

Далі законопроект має бути прийнятий на наступній черговій сесії Верховної Ради України не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України (ст. 155 Конституції України).

У середу перший віце-спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що Рада має намір направити законопроект про скасування недоторканності нардепів і суддів до Венеціанської комісії.

"Ми будемо завтра, крім того (направлення до КС відповідного законопроекту), просити Венеціанську комісію надати свої рекомендації. І завтра ми пропонуватимемо не лише до Конституційного Суду (направляти), а й у Венеціанську комісію. Ми коригуватимемо час, враховуючи, коли вона може дати висновок", - сказав Парубій.

Українська правдаpowered by lun.ua