Держсекретар США: Росія має виконати Мінські домовленості і припинити підтримку бойовиків

Четвер, 5 лютого 2015, 15:23

Держсекретар США Джон Керрі заявляє, що Росія має припинити збройну підтримку бойовиків на сході.

Про це він заявив на спільній прес-конференції з Петром Порошенком.

"Росія продовжує свою агресію на Сході. По-іншому це не можна назвати", - зазначив він і додав, що ані США, ані ЄС, ані Україна не хоче вступати в конфлікт з Росією.

"Ми хочемо дипломатичного вирішення питань, але не можемо закриті очі на російські танки, які переходять кордон, на російських бійців, які в невизначеній формі переходять кордон. Не можемо закрити очі на боєприпаси, які перевозять через кордон, щоб підтримати конфлікт", - наголосив Керрі.

"Росія має негайно припинити військову підтримку сепаратистів і сісти за стіл переговорів, щоб досягти довготермінового політичного рішення ", - наголосив Керрі.

"Росія повинна зробити свій вибір і не тільки на словах. Вони повинні здійснити кроки, щоб виконати Мінські домовленості, які вони також підписали. І сепаратисти повинні також зробити певні кроки, щоб справді припинити вогонь. Не просто слова, а втілювати заходи", - наголосив він.

За його словами, потрібно взяти зобов’язання припинити вогонь.

"Не просто на папері, необхідно втілювати певні заходи – відвести важку зброю з зони припинення вогню, треба вивести війська за межі кордонів, необхідно закрити кордони, щоб танки, озброєння не потрапляло на територію України.  Після цього буде відновлено суверенітет України. Обидві сторони мають звільнити заручників", - сказав він.

Українська правда

powered by lun.ua