Кулеба: Європа вже знає про затримання Гончаренка. Буде реакція

Неділя, 1 березня 2015, 18:36

У Європі вже знають про затримання у Москві нардепа Верховної Ради, члена делегації ПАРЄ Олексія Гончаренка, і на це буде "однозначна реакція".

Про це заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба. 

"Піднімаємо світ на ноги. Говорив з Послом при Раді Європи (Миколою) Точицьким. Вже всіх поінформували. Готується однозначна реакція", - заявив Кулеба. 

При цьому він додав, що "кроки будуть не лише публічні, а й в рамках жорсткої тихої дипломатії".

"Нагадаю, що Олексій, як і Надя (Надія Савченко) - член делегації в ПАРЄ", - додав дипломат. 

Також у своєму Твіттері Кулеба заявив: "Савченко та Гончаренко - два члена українського парламенту, обидва - члени ПАРЄ, незаконно затримані російською владою. Настав час для світу діяти".

Як відомо, Гончаренко був затриманий під час траурної ходи на пам'ять Бориса Нємцова, яка проходить у центрі Москви.

"Я нічого не викрикував, плакатів та прапорів не ніс - затримали просто за футболку", - заявив Гончаренко. 

Прес-служба Гончаренка повідомила, що зв'язку з ним немає: "У відділенні поліції у нього відібрали телефон". 

Джерело Інтерфаксу у правоохоронних органах повідомило, що Гончаренко може стати фігурантом порушеної в Росії кримінальної справи у зв'язку з подіями в Одесі 2 травня 2014 року, коли під час пожежі у Будинку Профспілок після вуличних сутичок загинули кількадесят людей.

Кримінальну справу за фактом подій в Одесі було порушено у жовтні 2014 року - щодо членів "Правого сектора", "Самооборони Майдану", фанатів українських футбольних клубів, посадових осіб МВС і СБУ  за ознаками злочинів, передбачених ст. 30 і ст. 105, ст. 117 КК РФ (замах на вбивство, катування).

У главку МВС по Москві заявили, що  Гончаренко затриманий та буде переданий представникам Слідчого комітету РФ для проведення подальших процесуальних дій. 

Спікер ВР Володимир Гройсман заявив, що Гончаренко користується дипломатичним імунітетом і  його затримання представниками російської поліції є порушенням норм міжнародного права.

Разом з тим Гройсман звернувся до глави МЗС з тим, аби вжити термінових заходів щодо звільнення Гончаренка. 

Українська правда powered by lun.ua