Інфляція в Україні сягнула 272%

Неділя, 1 березня 2015, 20:33

За офіційними повідомленнями, інфляція в Україні становить 28,5%, але справжній її рівень – 272%.

Про це пише Метт О’Браєн у блозі на Washington Post, посилаючись на дані Стіва Ганке - професора американського Університету Джонса Гопкінса.  Повну версію його публікації розміщено на сайті Cato Institute. 

"Гіперінфляція завжди та всюди є політичним явищем. Вона трапляється після воєн і революцій, коли уряди змушені друкувати потрібні їм гроші, оскільки вже немає що оподатковувати – і саме це сталося в Україні", – зазначається у повідомленні. 

Так, за даними професора, порівняно з 1991 роком українська економіка скоротилася, "оскільки комунізм так нікуди й не зник".

 
 

"Просто на зміну партійним босам прийшли олігархи, але корупція та неефективність залишилися тими ж, а частка тіньової економіки, за оцінками МВФ, становить в Україні 50% ВВП. І тепер через війну з Росією – своїм найбільшим торгівельним партнером - Україна втрачає ті крихти, які ще залишалися", – пише О’Браєн.

За його словами, хороші новини, полягають у тому, що "кредит МВФ має стабілізувати українську економіку, а разом з нею  й інфляцію".

Також він зазначає, що "усе, що може врятувати українську валюту, погіршить стан її економіки в середньостроковій перспективі".

"Україна не матиме нормальної економіки у будь-якій  перспективі, якщо не зупинить вільного падіння своєї грошової одиниці", - зазначає автор.

Голос Америки

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.