Районні прокуратури замінять місцевими і зменшать їх кількість - ГПУ

П'ятниця, 6 березня 2015, 14:13

У процесі реформування Генпрокуратури районні прокуратури замінять місцевими і зменшать їх кількість.

Стратегію реформування 6 березня представили генеральний прокурор Віктор Шокін та його заступник Давид Сакварелідзе, інформує прес-служба ГПУ.

Сакварелідзе зазначив, що створення нової організаційної структури буде базуватися на професійних кадрах.

Заступник генерального прокурора детально зупинився на основних моментах оптимізації прокуратури.

"На базі районних прокуратур будуть створені місцеві прокуратури. Всі працівники районних прокуратур зможуть здати відповідні тести як кваліфікаційні, так і на загальні знання", - пояснив він, додавши, що найбільш революційною зміною механізму реорганізації при цьому стане набір керівників місцевих прокуратур виключно через відкритий конкурс.

Згідно діючого законодавства, в Україні 638 районних прокуратур, замість яких буде створено 208 місцевих прокуратур. Буде оголошений відкритий конкурс на вакантні посади 208-ми місцевих прокурорів.

Конкурс відбудеться в 4 етапи: прийом заяв, професійні тести і тести на загальні знання, співбесіда тощо.

"Після цього вже генеральний прокурор буде приймати рішення, кого призначати керівником місцевої прокуратури", - уточнив він.

Шокін, в свою чергу, зазначив, що згідно проведених досліджень, в Україні на 100 тисяч населення 32 прокурора, в той час як європейський досвід – це набагато менша кількість.

"Робота з реформування прокуратури розпочалася вже зараз, не дивлячись на певні складнощі, в тому числі і економічного характеру", – резюмував генпрокурор.

Окремо Сакварелідзе наголосив на максимальній відкритості всіх процесів з реформування прокуратури шляхом постійного інформування громадськості.

"Всі кроки, яких ми вживатимемо, будуть доводитись до відома громадськості через медіа, громадські організації тощо", - запевнив він.powered by lun.ua