Яценюк просить депутатів змусити Фірташа і Льовочкіна платити

Середа, 8 квітня 2015, 13:11

У четвер Верховна Рада має розглянути урядовий законопроект, який зобов’яже облгази, більшість з яких належать бізнесменам, платити за використання газорозподільчих мереж.

Про це на засіданні уряду повідомив прем’єр Арсеній Яценюк.

"У парламенті ми очікуємо прийняття закону про ринок природнього газу. У нас, виявляється, практично всі газорозподільчі мережі – це державна власність. І за дивним збігом обставин облгази, які належать групі Фірташа-Льовочкіна безкоштовно користуються всіма газорозподільчими мережами, які знаходяться в державній власності", - сказав він.

"Уряд вимагає прийняття відповідного закону, який передбачає виключне право користування такими газорозподільчими мережами на платній основі. Гроші платіть державі. А не так, що ви вкрали газорозподільчі мережі, і думаєте, що це так просто пройде", - зазначив Яценюк.

"Тому я сподіваюсь, що парламент підтримає позицію уряду і ми закінчимо безкоштовне використання  газорозподільчих мереж, і всі приватні облгази будуть платити державі орендні платежі за використання державних газорозподільчих мереж", - додав він.

"Відповідний закон в парламенті повинен голосуватися в четвер", - додав він.

Як відомо,  переважна більшість облгазів в Україні належить Фірташу-Львочкіну.

Українська правдаpowered by lun.ua