Суд залишив кінотеатр "Зоряний" рідній фірмі завгоспа Януковича

Вівторок, 5 травня 2015, 10:19

Суд залишив у власності ТОВ "Кіноцентр "Зоряний" приміщення кінотеатру по вулиці Московській, 31/33 у Києві.

Про це свідчить постанова Київського апеляційного господарського суду від 21 квітня, передають "Наші гроші".

Кінотеатр площею 4284,2 кв. м. опинився у приватній власності у 2003 році. За умовами договору купівлі-продажу, новий власник зобов’язався зберігати профіль основної діяльності комплексу (демонстрація фільмів) протягом п’яти років.

В грудні 2014 року заступник прокурора Києва звернувся до суду про розірвання договору купівлі-продажу і повернення кінотеатру у комунальну власність. Зампрокурора посилався на перевірку Фонду держмайна за грудень 2008 року, яка встановила, що власник порушив умови договору в частині збереження профілю приміщення.

Однак ще в 2010 році фірма-власник "Кіноцентр "Зоряний" успішно оскаржила в суді результати цієї перевірки.

Суд визнав, що Фонд держмайна діяв з перевищенням повноважень. Строк зобов’язань власника щодо збереження профілю приміщення закінчився ще в липні 2008 року, тому перевірка в грудні проводитись вже не могла.

Також встановлено, що влітку 2007 року у зв’язку з дощами кінотеатр затопило і власник мусив провести в приміщенні ремонт, тому демонстрація фільмів не проводилась з об’єктивних причин.

Фонд держмайна подавав касаційну скаргу, але у квітні 2013 року від скарги відмовився і провадження закрили.

Директором ТОВ "Кіноцентр "Зоряний" у 2003-2006 році був Андрій Кравець, екс-голова Державного управління справами (2010- лютий 2014 рокуів), член Партії Регіонів, прозваний у пресі "завгоспом Януковича".

З 2006 року і до початку лютого 2015 року директором "Кіноцентру "Зоряний" була дружина Кравця - Марина Пелих.

Після продажу в кінотеатрі "Зоряний" проводились з’їзди і наради Партії Регіонів, в приміщеннях першого поверху працюють ресторани.

Офіційні власники ТОВ "Кіноцентр "Зоряний" неодноразово змінювались, але ними, як правило, значились вихідці з Донецької області і донецькі компанії. В останні роки співзасновником фірми значився донеччанин В’ячеслав Білан і ТОВ "Українська Міжрегіональна Інвестиційна Група".

Остання була зареєстрована на панамський офшор "Джетлі Менеджмент Корп.". Сьогодні "УМІГ" записана на "Lilydessa Investments LTD" (Кіпр) і "Saphire Investments LTD" (Сполучене королівство). У 2014 році ТОВ "Кіноцентр "Зоряний" переоформили на белізький офшор "Sabik Ltd".

Відомо, що позов про повернення кінотеатру "Зоряний" подавався ще в грудні минулого року. Однак розгляд справи неодноразово відкладався і відбувся тільки в березні, після відставки генпрокурора Віталія Яреми.

Нагадаємо, донька екс-генпрокурора Роксолана Ярема володіє нерухомістю на проспекті Перемоги 21а, а сусідні приміщення за цією адресою записані на ТОВ "Київ-Арт" Марини Пелих.

Економічна правдаpowered by lun.ua