У Києві на "Марші рівності" радикали поранили міліціонера. Є затримані

Субота, 6 червня 2015, 10:56

У Києві під час "Маршу рівності" ультраправі радикали, які намагалися завадити проведенню акції, поранили співробітника МВС, який брав участь у охороні правопорядку.

Про це у Твіттері повідомив нардеп Сергій Лещенко.

"Кілька десятків ультра-правих прорвалися до місця проведення КиївПрайд, кинули 5-10 петард. МВС затримала хуліганів", - зазначив він.

За його даними, у співробітника МВС перебито вену на шиї осколковим пораненням, у одного з "правих" - травма голови. Поранених забрала "швидка".

"Праві нашпигували петарди осколками заліза, один з яких і поранив співробітника МВС", - зазначив Лещенко.

Фото з Твіттера @dpeleschuk 

Після сутички на "Марші рівності" було затримано 25-30 радикалів, їх забрала міліція.

"МВС спрацювало добре, не допустивши прямих зіткнень ЛГБТ-прайду і правих", - зазначив Лещенко.

Також у Твіттері журналист Ирина Стельмах повідомляє, що у ході сутичок на "Марші рівності" постраждало 3 правоохоронців, близько 10 нападаючих затримано.

Перед маршем МВС посилило заходи безпеки: за повідомленням Стельмах, на місці проведення акції  було 13 автобусів міліції.

За даними Інтерфакс-Україна, місце проведення "Маршу" було щільно оточене правоохоронцями, "пропускають лише журналістів та учасників акції, їх близько 300 осіб".  Перед початком Маршу відбувся імпровізований концерт, виступали барабанщики.

Фото з Твіттера Наталії Гуменюк
 
Фото з Твіттера @AndreyBasevich
Фото з Facebook Vitaliy Selyk
"Кинули димовуху". Фото з Facebook Vitaliy Selyk

За даними Інтерфакс-Україна, "Марш рівності" завершився менш ніж за півгодини.

"Організатори попередили учасників, щоб вони розходилися невеликими групами, не їхали в метро, де велике скупчення людей. Міліція спостерігає за тим, як розходяться учасники Маршу, за деякими слід на віддаленій відстані, забезпечуючи таким чином їх безпеку", - зазначено у повідомленні.

Затримані - на станції метро "Мінська".  Фото з Твіттера @AndreyBasevich

За даними Андрія Басевича у Твіттері, одного з правоохоронців біля метро "Мінська" підрізали ножем, ще один з нападників намагався розбити міліціонеру голову камінням, ще двоє були затримані після того, як побили правоохоронців палками.

Як згодом повідомили в МВС, в ході сутичок було поранено 9 правоохоронців, затримано - 25 осіб. 

Українська правда, Інтерфакс-Україна