У Європарламенті пропонують не давати кредит українським АЕС

Четвер, 2 липня 2015, 06:10

22 члени Європарламенту підписали спільний лист до Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейської Комісії з вимогою відкласти кредитування українських атомних електростанцій (АЕС), поки Україна не запровадить повноцінну транскордонну оцінку впливу на навколишнє середовище в умовах продовження роботи атомних енергоблоків у понадпроектний термін.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Національного екологічного центру України.

Євродепутати прийняли це звернення після зустрічі з представниками європейських неурядових організацій CEE Bankwatch, Greenpeace і Nuclear Transparency Watch.

"Продовження роботи ядерних реакторів несе в собі підвищені ризики аварій з потенційними руйнівними впливами на довкілля та людей в Україні та за її межами", - йдеться у зверненні.

Відповідно до Конвенції UNFCC про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті, при підготовці рішення про прийнятність продовження роботи АЕС понадпроектно, повинна здійснюватися оцінка впливу на навколишнє середовище, підкреслили в Національному екологічному центрі.

Це зобов'язання і є умовою надання кредитів ЄБРР і Євратому. Однак українське Мінприроди досі не вимагає від НАЕК "Енергоатом" проведення такої оцінки.

powered by lun.ua