Екс-чоловік Калетник і партнер Ложкіна хотів посаду в Антикорупційному бюро

Середа, 8 липня 2015, 16:36

Радник голови АП Бориса Ложкіна та його давній партнер Дмитро Єлманов не зміг очолити одне з ключових управлінь Антикорупційного бюро через корупційний скандал, пов’язаний з отриманням статусу учасника АТО.

Про це йдеться в сюжеті програми "Наші гроші".

Єлманов був призначений головою робочої групи наказом голови АП Бориса Ложкіна під час конкурсу з обрання Директора нового для України правоохоронного органу – Національного антикорупційного бюро.

Потім він став радником Ложкіна на громадських засадах.

Робоча група мала відповідати лише за конкурс на посаду Директора Бюро, але вона продовжила роботу і після обрання керівником НАБУ Артема Ситника. Група на чолі з Єлмановим почала збирати та опрацьовувати документи від кандидатів на решту посад в НАБУ.

Єлманов

В цей час Дмитро Єлманов подав документи у очолювану ним же робочу групу для участі у конкурсі на посаду керівника управління аналітики та обробки інформації Антикорупційного бюро. Це управління займеться збором даних про активи всіх високопосадовців країни, матиме доступ до усіх державних баз даних та готуватиме базу для подальших розслідувань НАБУ.

Пакет документів Дмитра Єлманова мав бути відкритий та опрацьований до засідання конкурсної комісії. Однак він виявився міцно заклеєним і взагалі нерозпечатаним. Це дало підстави припустити, що пакет Єлманова потрапив без попереднього опрацювання.

Крім того, частина членів комісії поставила питання про те, що Єлманов не може бути допущений до учаcті в конкурсі через невідповідність кваліфікаційним вимогам, серед яких є неучасть у корупційних скандалах.

Як відомо, раніше Єлманов отримав статус учасника бойових дій на підставі кількох робочих відряджень в зону АТО для забезпечення постачання та інспектування ходу будівництва оборонних укріплень.

Ще у січні АП поширила позицію Петра Порошенка про те, що статус учасника бойових дій повинні отримувати лише особи, які брали участь у бойових діях, а регулярні робочі відрядження в АТО не можуть бути підставою для отримання такого статусу. У зв’язку з цим вказувалося, що з АП звільнять кількох співробітників, які отримали такий статус.

Через два дні після цього Борис Ложкін підписав розпорядження про звільнення Дмитра Єлманова, якому незадовго до того був наданий статус учасника бойових дій. В той час у ЗМІ виходили матеріали про перший корупційний скандал, в яких мова йде, зокрема, і про Єлманова.

З огляду на це конкурсна комісія НАБУ прийняла рішення про недопуск Дмитра Єлманова до подальшої участі в конкурсі. Радник голови АП вважає це рішення незаконним та розглядає можливість звернення до суду.

Єлманов у 1990-х заснував будівельну корпорацію "БМ Груп", яку протягом 1996-2003 рр. очолювала його колишня дружина – нардеп Оксана Калетник, яка минулого року пішла з КПУ.

Колишня комуністка є племінницею "регіонала" Григорія Калетника та двоюрідною сестрою екс-голови митниці часів Віктора Януковича Ігоря Калетника.

За даними ЗМІ, у 1990-х подружжя Єлманових вже було знайоме з Борисом Ложкіним. Так, Оксана Єлманова (повернула дівоче прізвище Калетнік у 2012 році після розводу з Дмитром Єлмановим) створила регіональний щотижневик "Телетиждень", який потім перейшов медіахолдингу Ложкіна.

Протягом 2000-2008 років Дмитро Єлманов разом із Львом Парцхаладзе (нині перший заступник голови Київської облдержадміністрації) був співзасновником ТОВ "Квадрат-Дружби народів" (торговий центр у підземному переході). Крім того, Єлманов є засновником кількох підприємств.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
00:22
відеоЗеленський: Безпекова угода – це найсильніша угода з Америкою за 33 роки незалежності
00:10
Стрічка "Мирні люди" з перехопленими розмовами окупантів нарешті вийшла в Україні: інтерв'ю з режисеркою
00:09
фотоРосіяни обстріляли Селидове на Донеччині, п’ять поранених – ОВА
00:03
Зеленський допустив, що Китай може підготувати власний "мирний план"
23:54
фотоНа Донеччині через російський обстріл поранені 5 людей
23:44
Безпекову угоду України з США винесуть в Конгрес, вона буде юридично зобов’язуючою – Жовква
23:40
оновлюєтьсяПовітряні сили повідомили про "Шахеди" і зліт російських бомбардувальників
23:20
Не жартуйте про відсутність ніг з незнайомими. Як не варто спілкуватися з ветеранами з інвалідністю
23:10
футболСудаков визнаний найкращим гравцем УПЛ сезону-2023/24
23:07
Зеленський: Угода зі США містить положення щодо поставок Patriot та F-16
Усі новини...
Реклама: