Україна та Латвія разом розслідуватимуть справу про відмивання грошей Курченком

Четвер, 9 липня 2015, 01:59

Олігарх Сергій Курченко вивів до Латвії мільярди гривень, зароблені на контрабанді нафтопродуктами.

Про це повідомила голова управління по забезпеченню повернення активів, одержаних злочинним шляхом, при МВС України Олена Тищенко, передає "5 канал"

За її словами, тільки за одним фактом сума склала 13 млрд гривень.

Тищенко заявила, що за фактами відмивання коштів Курченком планується створити єдину слідчу групу разом з латвійськими правоохоронцями.

"Лише одна особа в цій схемі отримала в 2013 році 13 млрд гривень. Це 1,6 млн доларів США. Це навіть більше, ніж заморожених активів Януковича у всьому світі. Вперше в історії МВС ми хочемо зробити спільну слідчу групу з розслідування діяльності компанії Курченко. Так як мова йде тільки по одному факту про 13 млрд гривень, по іншій фізичній особі - 2,5 млрд доларів, і вже деякі суми ми навіть не рахуємо", - зазначила вона.

Як відомо, Курченко перебуває у міжнародному розшуку.

Його звинувачують у тому, що він створив і безпосередньо здійснював керівництво злочинною організацією, діяльність якої нанесла збитків державі у нафтогазовій та банківській сферах на загальну суму близько 5 млрд. гривень.

"Слідчі формують доказову базу щодо протиправного постачання афільованими з Курченком компаніями державним підприємствам "Нафтогаз України", "Укртрансгаз", "Чорноморнафтогаз" обладнання за завищеною вартістю", - сказано в документах.

Крім того формується доказова база щодо протиправної реалізації скрапленого газу через підконтрольні Курченку комерційні структури, укладення фіктивних угод з "Газ Україна 2020" на постачання нафтопродуктів, привласнення коштів рефінансування Національного банку.

За кримінальним провадженням накладено арешт на особисті рахунки, рухоме і нерухоме майно на загальну суму понад 1,2 млрд. гривень, проведено арешти чотирьох осіб, підозрюваних у скоєнні злочинів.

Також відомо, що Курченко переховуються у Росії.

Крім того, сербські ЗМІ повідомляли, що Курченко нібито отримав сербське громадянство.powered by lun.ua