Яценюк нагадав, що тепер за брехливу декларацію світить до 2 років

Неділя, 2 серпня 2015, 22:35

Бюджет можливо наповнити шляхом боротьби з корупцією, для  чого уряд вже зробив певні кроки.

Про це Яценюк заявив у "10 хвилинах з прем'єр-міністром" ввечері 2 серпня.

Глава уряду зазначив, що є три складових, за допомогою яких можна подолати корупцію.

"Перше – правоохоронна система та відповідальність за корупційні діяння, притягнення винних до відповідальності. Друге – дерегуляція: чим менше уряд має вплив на бізнес, тим менше той буде платити хабарі за дозволи", - зазначив Яценюк.

"Третє – підвищення зарплати і соцстандартів у державному секторі", - додав він.

Яценюк зазначив, що уряд зробив певні кроки для подолання корупції.

"Проголосований закон про створення Національного антикорупційного бюро. Виділено необхідні кошти, щоб до кінця року було найнято 250 антикорупційних детективів", - зазначив він.

"Прийнято закон про запобігання корупції. Тепер усі чиновники будуть не просто декларувати свої доходи і статки, а їх декларація буде перевірятися. Якщо вона не є достовірною, введено кримінальну відповідальність – до двох років ув'язнення за оприлюднення неправдивих даних про свої машини, активи, інші статки", - заявив глава уряду.

Також Яценюк  нагадав, що прийнято закон про створення національного антикорупційного агентства – "превентивного органу, який буде перевіряти декларації державних чиновників".

"Агентство буде перевіряти, яким чином живуть державні чиновники та чи відповідає те, що написано у декларації  стилю життя відповідного чиновника", - пояснив Яценюк.

За словами Яценюка, також створено Єдиний реєстр, до якого внесені особи що вчинили корупційні правопорушення.

"До нього вже занесено близько 10 тис. посадовців", - заявив прем'єр.

При цьому інформація про корупцію посадовців є відкритою, а за прізвищем чиновника можна перевірити  інформацію про його статки і майно.

"Вже зараз тисячі чиновників притягнуті до кримінальної відповідальності", - заявив Яценюк і нагадав про випадки голови ДержНС та його першого заступника, а також про міністра екології, яких було звільнено.

Українська правда powered by lun.ua