Саакашвілі: Яценюк діє в інтересах Коломойського й інших олігархів

П'ятниця, 4 вересня 2015, 11:11

Голова Одеської обласної держадміністрації Міхеіл Саакашвілі заявляє, що український уряд контролюють олігархи.

Про це він заявив в інтерв'ю "5 каналу" у четвер, 3 вересня.

Саакашвілі зазначив, що прем'єр-міністр Арсеній Яценюк відмовився розглянути доповідь щодо вартості авіаперельотів і діяльності голови Державіаслужби Дениса Антонюка, який був відсторонений після скандалу, але вже повернувся на посаду.

"Із яких інтересів виходить Яценюк – Коломойського чи десятків мільйонів пасажирів України? Вчора Яценюк прийняв рішення на користь Коломойського. Так, як він регулярно ухвалював рішення на користь Ахметова й інших… Контролюють український уряд усі ці олігархічні інтереси", - заявив голова Одеської ОДА.

"Антонюк (знову) сидить у кабінеті. І поки він не сидів у кабінеті, жодного рішення ця служба не прийняла всупереч Коломойському", - обурився він.

Губернатор сказав, що 4 місяці боровся з Антонюком, який "повний ніхто", але який вирішує, скільки платити за перельоти. "Ці гроші підуть до Коломойського в кишеню, а з ким він потім поділиться – це ми можемо лише подумати", - додав він.

При цьому Саакашвілі категорично відрізав на запитання про готовність обійняти крісло Яценюка: "Ні! Ні! Ні!".

"Я не збираюся ставати прем'єр-міністром України. Але я хочу, щоб прем'єр-міністр діяв в інтересах народу України, а не Коломойського, а не Ахметова, а не когось іншого", - заявив Саакашвілі.

Він також сказав, що " у нас немає чиновників із почуттям гідності", і навів приклад Митниці, де чиновників "змушують робити потоки".

Державну фіскальну службу, за словами Саакашвілі, окрім голови ДФС, "контролюють колишні люди з режиму Януковича, контролює Хомутиннік, Романенко, який був при Януковичі призначений".

"Що там Насіров? Таких Насірових ще штук десять поміняють – і все одно там будуть сидіти Хомутиннік і Романенко!", - сказав він.

"Ми говоримо про систему, яка глибоко вкоренилася, яка тіньова", - наголосив голова Одеської області.

Він навів приклад із "дуже порядним" міністром Айварасом Абромавичусом, який уже більше місяця не може звільнити керівників двох держпідприємств, вони "навіть не відповідають на листи міністра". Ці підприємства торік завдали Україні збиток у 110 мільярдів гривень. І їхні керівники підкоряються Мартиненку, сказав Саакашвілі.

"Усі рішення саботуються усередині й навколо уряду", - заявив він.powered by lun.ua