"Лікарі без кордонів": від авіаудару загинули 16 осіб, серед них діти

Субота, 3 жовтня 2015, 20:31

Кількість загиблих від авіаудару по лікарні в афганському місті Кундуз зросла до 16, у тому числі 3 дітей.

Про це повідомляє АР з посиланням на заяву міжнародної гуманітарної організації "Лікарі без кордонів".

Разом з тим Німецька хвиля пише про дані організації, де йдеться про 19 осіб, що загинули внаслідок атаки,  ще 37 осіб отримали поранення, частина з них - тяжкі.

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн заявив, що авіаудар по клініці у Кундузі є  "трагічним, непростимим і, можливо, навіть злочинним", зазначає АР.

При цьому Аль-Хусейн  закликав до швидкого і прозорого розслідування цього "глибоко шокуючий випадок".

У заяві комісара ООН зазначено, що медичні установи та персонал є предметом особливого захисту, кого військові мають поважати і захищати, як і мирних жителів. 

Він також додав, що авіаудар по клініці може бути визнано військовим злочином, якщо у суді буде встановлено, що він був умисним.

За даними Reuters, президент Афганістану Ашраф Гані стверджує, що командувач НАТО в Афганістані вибачився за трагічний інцидент під час телефонної розмови. У НАТО цю інформацію поки що не підтвердили.

За даними АР, міністр оборони США Ештон Картер висловив співчуття у зв'язку з "трагічним інцидентом" у Кундузі і пообіцяв провести розслідування.

У свою чергу представник американських військових сил в Афганістані Браян Трібус допустив, що під час цих атак літаки могли "випадково" влучити у шпиталь, який розташований у Кундузі. Він повідомив, що даний інцидент розслідується.

Українська правда powered by lun.ua