У КВУ прогнозують проблеми на виборах у Харкові та Дніпропетровську

Четвер, 8 жовтня 2015, 16:00

У Комітеті виборців поки не вбачають глибоких системних порушень виборчого процесу в Україні, але відзначають серйозні проблеми з реєстрацією кандидатів та можливі труднощі на місцевих виборах у Харкові та Дніпропетровську.

Про це розповів на прес-конференції генеральний директор КВУ Олексій Кошель, передає "Інтерфакс-Україна".

"Станом на сьогодні, за два з половиною тижні до дня виборів, ми не бачимо масштабних фальсифікацій на всеукраїнському рівні. Є гарячі точки, є проблемні регіони, є проблеми під час реєстрації, яка стала однією з найбільших проблем під час виборчої кампанії, але глибоких системних порушень на сьогодні ми не спостерігаємо", - сказав він.

У цьому контексті Кошель висловив сподівання, що вибори відбудуться і відповідатимуть чинному законодавству.

Говорячи про позитивні моменти, які відзначає КВУ під час нинішньої виборчої кампанії, Кошель назвав декомунізацію виборчого процесу.

"Відповідно до рішення парламенту на сьогодні комуністичні партії не мають можливості брати участь у виборах. Цілком природно і логічно, що їхню нішу прагнули зайняти інші політичні сили або, як мінімум, спекулювати на комуністичній тематиці... Сьогодні ми такого фактично не спостерігаємо", - наголосив гендиректор КВУ.

Що стосується негативних сторін проведення виборчої кампанії, то, за словами гендиректора КВУ, головною проблемою стали складнощі з реєстрацією кандидатів.

"Найбільші проблеми спостерігаються в Харківській, Херсонській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській областях. З усього масиву повідомлень про відмову в реєстрації кандидатів переважна більшість стосується технічних питань. Все-таки не допрацьовують партійні юристи... і не допрацьовують виборчі комісії", - розповів він.

Водночас він зазначив, що є політично мотивовані відмови територіальних виборчих комісій не реєструвати кандидатів.

Говорячи про проблемні регіони на майбутніх місцевих виборах, гендиректор КВУ відзначив три гарячі точки:

"На сьогодні це міста-супутники Києва, де є дуже висока конкуренція. Також це Харків і Дніпропетровськ".

Що стосується Харкова, то, за словами Кошеля, там відбувається дуже активна кампанія лише однієї політичної сили - це партія "Відродження".

"На сьогодні найбільшою проблемою є те, що партія "Відродження" фактично має монопольне право, монопольне використання реклами на транспорті в Харкові, що заборонено чинним законодавством", - пояснив гендиректор КВУ.

Найбільш масштабні механізми непрямого підкупу виборців, як наголосив Кошель, КВУ відзначає в Дніпропетровську. За його словами, цей підкуп складно диференціювати з погляду чинного законодавства.powered by lun.ua