Аслунд назвав три рушії відновлення української економіки

Понеділок, 2 листопада 2015, 06:08

Сільське господарство, високі технології та вихід на європейські ринки можуть стати трьома основними рушіями відновлення української економіки.

Таку думку під час конференції в Оттаві висловив старший науковий співробітник Інституту світової економіки Петерсона Андерс Аслунд, передає Укрінформ.

На його переконання, Україна має ідеальні умови для вирощування сільськогосподарських культур, та мусить удвічі збільшити врожайність полів. "Важливо також законодавчо закріпити можливість продажу сільськогосподарської землі, щоб її можна було використовувати в якості застави в банку. Це відкриє велетенський потенціал", - сказав Аслунд.

Втім, він визнав, що громадська думка в Україні налаштована проти цього рішення. "Необхідно пояснювати людям нюанси та покращити врядування, щоб громадяни не боялися, що їх обдурять із землею", - зазначив експерт.

Окрім цього, важливо приділяти увагу не лише вирощування рослин та постачанню сировини, а й обробці харчових продуктів, що мають значно більшу додану вартість.

Наступним рушієм прогресу мають стати високі технології, а третім – вхід у європейські мережі постачання та ринки збуту. "Нинішня зарплата в Україні у вісім разів нижча за польську, водночас перейти кордон дуже легко. Цей потенціал треба неодмінно використовувати", - підсумував Аслунд.

За його словами, саме вдале використання європейських ринків забезпечувало розвиток Болгарії та Румунії останнім часом.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування