Журналістам показали фільм про злочини, у яких звинувачують Корбана

Понеділок, 2 листопада 2015, 14:54

На спільній конференції генпрокурора Віктора Шокіна і голови СБУ Василя Грицака журналістам показали фільм про незаконну діяльність екс-заступника дніпропетровського губернатора Геннадія Корбана.

У фільмі показувались різні рейдерські захоплення, викрадення людей, діяльність конвертаційних центрів та інші злочини за останні 9 років. Силовики стверджують, що до всіх цих незаконних дій має пряме відношення Корбан.

Кадр з фільму

Після демонстрації фільму Грицак сказав, що його монтували у ніч на понеділок люди, які пройшли службу в АТО.

Він додав, що не хоче кинути тінь на справжніх волонтерів, які дійсно допомагали збройним силам. За його словами, волонтери не здогадувалися "для чого був потрібен цей фонд" ("Фонд оборони України", створений Корбаном – ред.).

За словами Грицака, цей фонд використовувався для власних злочинних цілей самим Корбаном, а також людьми, відомими як Хазан, Кошляк, Налекришвілі (на прізвисько "Нарік"), злодій в законі Олійник на прізвисько "Умка".

Грицак розповів, що це угрупування займалося викраденням людей, легалізацією злочинних доходів та іншими злочинами.

Голова СБУ звернув увагу на ліквідацію конвертаційного центру в Києві 23 жовтня, який "мав відношення або легалізовував кошти для однієї з політизованих структур, яка бере участь у перегонах". Він не назвав цю структуру, але натякнув, що мова йде про одного з кандидатів у мери Києва, для якого "за попередніми скромними підрахунками було обготівковано порядка 50 мільйонів", а добовий оборот цього "конверта" становив 15-20 млн гривень.

За його словами, силовики з застосуванням зброї затримали в Києві автомобіль з представниками цього конвертаційного центру.

Також члени цього угрупування, за словами голови СБУ, мають відношення до контрабанди товарів через лінію зіткнення.

За словами Грицака, зі 160 мільйонів, зібраних у фонді Корбана, лише 40 мільйонів пішли на ті цілі, для яких призначалися.

Грицак заявив, що силовики мали інформацію про все це ще раніше, але не хотіли застосовувати її до виборів, щоб не накликати звинувачення у політичному переслідуванні.

Як відомо, 31 жовтня кандидат у мери Києва, член партії "Укроп" і найближчий соратник олігарха Ігоря Коломойського Геннадій Корбан був затриманий СБУ.

В ГПУ повідомили, що 31 жовтня проводять спільну з СБУ широкомасштабну спецоперацію із затримання членів організованого злочинного угрупування. 

Основні статті кримінального кодексу України, за якими спецоперація - 255, 191 (розкрадання майна) та 349 (пов'язана з викраденням людей), ГПУ вивчає причетність Корбана до керівництва організованою злочинною організацією.

Українська  правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування