Авіація РФ бомбардує стародавню Пальміру, підконтрольну ІДІЛ - AP

Вівторок, 3 листопада 2015, 08:33

Військові літаки, імовірно російської авіації, завдали серію ударів по околицях Пальміри, що знаходиться під контролем "Ісламської держави".

Про це повідомляє Associated Press з посиланням на сирійського активіста з Пальміри по імені Нассер аль-Тайєр.

Цю інформацію підтверджує базований у Лондоні Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини.

Дим і пил від авіаударів піднімаються з території, на якій розташована фортеця ісламського періоду, що височіє на околиці античного міста, зазначає агентство.

За словами аль-Таєра, всього по цій території довелося щонайменше вісім ударів з повітря. До цього, в неділю, авіація завдала серію ударів по території за міцністю, зазначив активіст з Пальміри.

Він додав, що важко оцінити шкоду від атак, оскільки авіанальоти тривають.

За даними Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини, по території, де знаходиться фортеця, було нанесено десять авіаударів, імовірно з боку російських Військово-космічних сил. Бомбардування спричинили пошкодження, зазначають правозахисники, посилаючись на сирійських активістів. Деталей вони не уточнили.

Крім того, за повідомленнями активістів, імовірно російські ВКС бомбили місто Ель-Карьятейн, розташоване неподалік. Ісламісти захопили його в серпні. За даними Сирійського центру моніторингу, внаслідок авіаударів у центральній частині міста загинули щонайменше десять людей.

Раніше про удари російських літаків по місту Пальміра повідомляв Reuters з посиланням на державне сирійське телебачення. За даними агентства, 6 жовтня сірійське телебачення, посилаючись на військове джерело, повідомило, що під час бомбардування стародавнього античного міста були знищені 20 транспортних засобів і три склади з боєприпасами.

Тоді Міноборони Росії спростувало повідомлення ЗМІ про удари російської авіації по околицях Пальміри. Представник міністерства генерал-майор Ігор Конашенков назвав подібні заяви "абсолютною брехнею". Як заявили в Міноборони РФ, ВКС не бомбить населені пункти в Сирії.

Бойовики "Ісламської держави" захопили Пальміру в травні і практично відразу приступили до знищення пам'яток історії. Зокрема, вони зруйнували два древніх храми, зарахованих до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також підірвали головний пам'ятник Пальміри - Тріумфальну арку II століття нашої ери, яка була свого роду візитною карткою міста.

Терористи пояснюють свої дії тим, що ці храми ще до виникнення ісламу будували язичники.

УНІАН