В аеропорту Шарм-ель-Шейха не діють сканери і беруть хабарі при огляді багажу

Неділя, 8 листопада 2015, 06:36

Порушення норм безпеки в аеропорту курортного міста Шарм-ель-Шейх носили систематичний характер.

Про це повідомляє Associated Press з посиланням на співробітників аеропорту зі служби безпеки, деякі з яких пропрацювали там більше 10 років.

Зокрема, пише видання, всі співрозмовники відзначають, що часто не працюють сканери в зонах, де оглядається вже зареєстрований багаж.

"Я бачив, як люди відключають їх [сканери], щоб заощадити електроенергію", - розповів один зі співробітників. Був випадок і поломки сканерів через їх неправильне використання, тобто "Людську дурість", а не технічну поломку, розповіли співробітники.

Співробітники доповідали начальству про непрацюючі прилади, але вони так і не були замінені.

При цьому співрозмовники підкреслюють, що при візиті іноземних експертів, всі сканери працюють справно.

"Ми робимо тільки видимість. Як тільки ми чуємо, що з'являється хтось важливий, раптово все працює ... Хотілося б подібних візитів щодня", - розповідають співрозмовники.

Один із співробітників розповів також про хабарі, які беруть співробітники, які доглядають багаж, від пасажирів.

"Я не можу навіть сказати, скільки разів я ловив сумку, повну наркотиків або зброї, яку співробітники огляду пропускали за € 10 або щось інше", - заявив він.

Ще однією проблемою, за словами співробітників, є слабкий огляд транспорту, що доставляє до рейсу їжу і паливо. Найчастіше служба безпеки пропускає такий транспорт без догляду, тільки тому, що знають особисто їх водіїв.