Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

"Роснефть" і "Газпром" відклали запуск нових родовищ через ціни на нафту

Понеділок, 9 листопада 2015, 01:34

Економіка російських нафтових компаній дозволяє їм заробляти при ціні на нафту нижче $50 за барель, але позбавляє засобів і стимулів вкладатися в розробку нових родовищ.

Про це пише "РБК", посилаючись на презентацію до доповіді міністра енергетики РФ Олександра Новака "Про функціонування галузей ПЕК в поточних умовах: проблеми і пропозиції до їх вирішення", який той представив президенту Володимиру Путіну 27 жовтня.

Новак у своїй презентації попереджає, що великі компанії РФ відкладають розробку нових родовищ з сумарною піковою здобиччю 26 млн т на рік.

Він перераховує проблеми, через які нафтовики просять перенесення термінів розробки: зростання витрат на видобуток тонни нафти з 5894 руб. в 2014 році до 7 175 руб. в 2015 році, зниження вільного грошового потоку, складнощі з обслуговуванням боргу, а також технологічні та фінансові санкції ЄС і США.

Так, "Роснефть" просить відкласти на два роки, до 2018 року, розробку Юрубчено-Тохомського родовища у Східному Сибіру, на чотири роки, до 2023 року, - Байкалівського в Красноярському краї.

У "Газпрому" в презентації Новака згадані три ділянки, включаючи Західно-Тамбейське родовище, введення якого запропоновано перенести на шість років, до 2023 року.

НОВАТЕК запросив перенесення початку розробки на дев'ять років двох великих нафтогазоконденсатних родовищ - Уренгойського і Північно-Ювілейного.

Також у презентації згадуються інші російські компанії, які також хочуть перенести запуск нових родовищ.

РБК підкреслює, що представники компаній на запит не відповіли.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: