Чубаров: влада має пару тижнів на заборону постачання світла до Криму

Середа, 9 грудня 2015, 10:55
Телеграф

Учасники громадської "блокади Криму" лише на два тижні припинили блокування опор ліній електропередач, доки Верховна Рада не ухвалить офіційну заборону електропостачання на окуповані території.

Про це заявив депутат БПП, один із лідерів кримськотатарського народу Рефат Чубаров із трибуни Верховної Ради 9 грудня.

Він нагадав також, що з 20 вересня активісти не пропускали з материкової частини України до Криму вантажівки з продуктами і товарами. "Очікується, що на сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів приймуть постанову, якою закріплять стан припинення вивезення товару з материка до окупованого Криму", - сказав Чубаров.

З 22 листопада по 8 грудня було припинено електропостачання до Криму.

"Враховуючи, що неробота гілки "Каховська – Титан" заважає забезпечувати електропостачанням декілька районів Херсонської області, виходячи з інших причин, зокрема гуманітарних, учасники блокади Криму вирішили надати можливість забезпечити лише з однієї гілки, якою зараз до Криму подається 220 МВт замість 850 МВт, які надавалися до 22 листопада", - зазначив Чубаров.

"Це лише на 2 тижні для того, щоб і уряд, і органи місцевої влади змогли би провести роботи по укріпленню енергозабезпечення Херсонської області", - заявив він.

Оксана Сироїд та інші депутати 8 грудня зареєстрували законопроект, при ухваленні якого постачання енергоресурсів до окупованих територій забороняється.

"Дуже прошу, щоб комітети попрацювали – щоб ми встигли прийняти його до кінця цього місяця", - сказав Чубаров.

"Якщо ми не встигнемо його прийняти, є другий запобіжник… Я думаю, цей зал, мої колеги не дозволять нікому – жодному міністру, жодному уряду – заключати угоду про постачання електроенергії, якщо це і доведеться, поки там (в угоді) не буде написано "Автономна республіка Крим, Україна", - заявив він.

"Отже, працюємо для того, щоби до 1 січня вирішити всі ці питання і максимально удорожчити Росії, окупантам утримання Криму", - закликав один із лідерів кримськотатарського народу.

Як відомо, анексований Крим з 22 листопада переживав жорсткий дефіцит електроенергії через підрив опор ліній електропередач у Херсонській області. Російська влада обіцяла, що до кінця грудня запустить принаймні 1 лінію "енергомосту" в Криму.

"Українська правда"