Словом 2015 року в Україні стало "блокада"

Четвер, 7 січня 2016, 09:46

Онлайн-словник сучасної української мови і сленгу "Мислово" назвав слово "блокада" найпопулярнішим словом 2015 року.

Про це пишуть у четвер "Крим.Реалії".

"Давно відоме слово, яке актуалізувалось в українській мові у вересні цього року, дуже швидко стало однією з головних тем української громадської дискусії. Незважаючи на неоднозначні, а інколи й діаметрально протилежні оцінки, громадська блокада повернула анексований Росією Крим, який на тлі війни на Донбасі відійшов на другий план, до порядку денного України та світу", – зазначають автори проекту.

"Торгова блокада зупинила чорну торгівлю з Росією, в якій Крим виступав як транзитний хаб для подальшого продажу українських товарів до Росії під виглядом вироблених у "російському Криму". Енергетична блокада і її результат – майже повний блекаут – допомогли багатьом жителям окупованого півострова згадати, що вони дійсно залежать від материкової частини України", – відзначають у "Мислово".

Серед інших слів, які також хвилювали українське суспільство 2015 року, – слова "корупція", "переселенці", а також "безвізовий режим".

Автори проекту відзначили, що інтерес до головних слів 2014 року – "волонтер", "доброволець", "анексія", "війна", "АТО" й "ватники" – трохи впав, проте вони все ще "займають важливе місце в українському мовному ландшафті".

Словник "Мислово" обирає слово року втретє. Словом 2014 року стало слово "кіборги" у значенні захисники Донецького аеропорту. "Євромайдан" був обраний головним словом 2013 року.powered by lun.ua