У Генштабі кажуть, що камери ОБСЄ бойовикам не допомагають

Понеділок, 1 лютого 2016, 16:23

Речник Генштабу Владислав Селезньов стверджує, що встановлені у Широкиному камери ОБСЄ не цікавлять бойовиків, бо ті вже і так визначили позиції українських військових за допомогою безпілотників.

Про це він заявив "Укрінформу".

"Позиції українських військових вже давним-давно за допомогою БПЛА зафіксовані бойовиками, тому говорити про те, що камери фіксують українські позиції, може лише необізнана людина, яка далека від військової справи", – сказав він.

Селезньов також запевнив, що з моменту встановлення місією ОБСЄ вишок з камерами в Широкиному кількість обстрілів з боку бойовиків у цьому районі зменшилася.

"Українська сторона була зацікавлена у становленні відеокамер, адже їх основне призначення – фіксувати порушення режиму припинення вогню, яке здійснюють бойовики незаконних збройних формувань. З моменту встановлення камер кількість обстрілів у районі Широкиного зменшилася до мінімуму", – сказав він.

За словами Селезньова, запитання з приводу того, чому камери фіксації не встановлені на непідконтрольній українському уряду території, слід задавати безпосередньо представникам СММ ОБСЄ.

Як відомо, раніше журналіст Андрій Цаплієнко заявив, що встановлені 11 січня місією ОБСЄ камери на вишках біля Широкиного знаходяться в тилу українських військових і спостерігають лише за ними. При цьому фіксувати позиції бойовиків, які знаходяться за 3,5 км, камери не можуть.

Він зазначав, що бойовики не дозволили СММ ОБСЄ встановити подібні камери. Також журналіст вказав на те, що відеосигналом з камер ОБСЄ може скористатися противник.

powered by lun.ua