Українські суди не встановили жодного факту порушення прав людини в Криму

Субота, 6 лютого 2016, 17:50
Українські суди не встановили жодного факту порушення прав людини в Криму

В Україні станом  на початок 2016 року судом юридично не встановлено жодного порушення прав людини в Криму. 

Про це пише DT.UA

"Моніторинги правозахисників і ЗМІ зафіксували тисячі фактів порушення прав людини в Криму, які, до слова, не припинялися навіть під час перебування місії спецпредставника генсекретаря Ради Європи (у двох селах йшли повальні обшуки й зняття відбитків пальців без пред'явлення будь-яких підстав). Однак на сьогодні в Україні судом не встановлено жодного юридичного факту порушення прав людини", - зазначає видання. 

"Жодної справи про незаконне позбавлення волі - у т.ч. Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва, Олександра Костенка, яких у РФ уже "засуджено", про катування, безслідне зникнення активістів, експропріацію майна, зокрема й державного, переслідування на етнічному й релігійному ґрунті не розслідувано й не розглянуто у суді", - додає ЗМІ.

Також видання зазначає, що влада "має зробити повну ревізію всього законодавства, включаючи відомчі нормативно-правові акти, що стосуються всіх сфер життя окупованого Криму".

"Для початку - щодо виявлення й усунення дискримінаційних заходів щодо громадян України з кримською реєстрацією. Першим у цьому ряду правозахисники бачать ганебний статус нерезидента, яким жителів Криму нагородили закон про ВЕЗ "Крим" і постанова НБУ №699, що оскаржується у суді", - йдеться у статті DT.UA.

При цьому зазначається, що левову частку роботи з моніторингу законодавства "вже зробили кримські правозахисники, тож напрацювання є"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування