Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

У Росії оголосили, що Україна може готувати військові провокації

Понеділок, 8 лютого 2016, 08:34

У Росії продовжують тиснути на те, що Україна може активніше задіювати всякого роду військові провокації, намагаючись створити привід для невиконання мінських домовленостей.

Про це повідомляє РИА Новости з посиланням на заступника голови МЗС РФ Олексія Мєшкова.

Він заявив, що в даний час ситуація з виконанням мінських домовленостей "насторожує", "Київ або імітує, або затягує реалізацію політичних домовленостей в рамках мінського процесу".

Він повторив офіційну позицію РФ про те, що в Україні "не проведено конституційну реформу з упором на децентралізацію, немає закону, який забороняє переслідування осіб у зв'язку з подіями на Донбасі, згідно із законом про особливий статус фактично зроблено крок назад".

"Київ замотує узгодження з Донбасом модальностей місцевих виборів. Тобто все те, що Київ давно мав почати реалізовувати - і був визначений абсолютно чіткий графік цих кроків - незроблено", - наполягає російський заступник міністра.

При цьому він відкидає тезу, що для проведення будь-яких реформ, в першу чергу повинен бути забезпечений режим припинення вогню.

"Вкидається теза про те, що будь-які кроки на політичному треку можливі тільки після настання повного режиму тиші на лінії зіткнення між ЗСУ та ополченцями. І ця теза в тому числі підкидається в якості аргументу європейським партнерам, хоча цілком очевидно, і навіть Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в багатьох випадках підтверджує, що саме українські військові і "добровольчі батальйони" типу "Азов" порушують режим припинення вогню ", - заявив він, попри те, що ОБСЄ неодноразово заявляли, що найбільше порушень режиму відбувається з боку бойовиків.

Таким чином, "сьогодні виникає небезпека того, що Київ може активніше задіювати всякого роду військові провокації, намагаючись створити привід для продовження невиконання своїх зобов'язань", вважає Мєшков.

Як відомо, Мінські угоди передбачають спочатку забезпечення режиму припинення вогню, а потім проведення реформ. Крім того, Україна наполягає, що місцеві вибори на окупованому Донбасі можуть бути проведені тільки після виведення Російських військ і отримання контролю над кордоном.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування