Кабмін заборонив держслужбовцям критикувати владу

65238 переглядів
53
Вівторок, 1 березня 2016, 12:35

Кабінет міністрів вимагає від державних службовців утримуватися від публічної критики органів державної влади й їхніх посадових осіб.

Такий пункт прописано у постанові уряду "Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців" від 11 лютого (№65), оприлюдненій на урядовому порталі 1 березня.

Відповідно до них, держслужбовці мають дотримуватися таких принципів: служіння державі і суспільству; гідна поведінка; доброчесність; лояльність; політична нейтральність; прозорість і підзвітність; сумлінність.

Служіння державі, серед іншого, передбачає "формування позитивного іміджу держави", а гідна поведінка – недопущення навіть поза держслужбою "вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби чи негативно вплинути на репутацію державного службовця".

"Лояльність" же, на думку урядовців, передбачає:

1) добросовісність щодо виконання рішень Верховної Ради, президента, Кабінету міністрів та державного органу, в якому працює держслужбовець, "незалежно від своїх власних переконань і політичних поглядів";

2) утримання від будь-яких проявів публічної критики діяльності державних органів, їхніх посадових осіб;

3) коректне ставлення до керівників і співробітників держоргану під час виконання обов’язків.

Крім того, від держслужбовців вимагають: недопущення впливу політичних інтересів на їхні дії та рішення, відмову від публічної демонстрації політичних поглядів і симпатій, уникнення використання символіки політичних партій тощо.

Етична поведінка також передбачає пріоритет загального блага громадян над особистими чи корпоративними інтересами, неприпустимість використання держмайна в особистих цілях; недопущення конфлікту інтересів, ненадання комусь переваг.

Також до доброчесності віднесено "нерозголошення та невикористання інформації, що стала відома у зв’язку з виконанням державним службовцем своїх обов’язків, у тому числі після припинення державної служби, крім випадків, установлених законом".

Згідно з правилами, інформація про діяльність держслужбовця має бути відкритою та доступною, крім випадків, визначених Конституцією та законами.

Для держслужбовців I та II категорії передбачається облік телефонних розмов та особистих зустрічей із представниками політичних партій, нардепами, суб’єктами господарювання або їх уповноваженими особами, а також надання інформації про такі розмови та зустрічі.

За порушення цих правил держслужбовці несуть "дисциплінарну відповідальність відповідно до закону", але в постанові не уточнено, яку.

У передмові до документу сказано, що за основу акта взято запроваджену в Польщі "модель гарантування максимальної прозорості діяльності державних органів".

Раніше директор Департаменту цифрової економіки Мінекономрозвитку Олена Мініч писала, що такі правила створили після публічного виступу Айвараса Абромавичуса.

Не знаю - может совпадение, может случайность или действительно эти два события были связаны, но на следующий день, как ...

Posted by Lena Minitch on Friday, February 26, 2016

Як відомо, Абромавичус заявив про рішення піти у відставку 3 лютого, аби не бути "ширмою для відвертої корупції або підконтрольними маріонетками для тих, хто хоче в стилі старої влади встановити контроль над державними грошима".

Олена Рощенко, УП

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 217.76.198.---Xuato02.03.2016 08:52
Я вибачаюсь, все, що повинен виконувати держслужбовець чітко виписано в Законі "Про державну службу" (який до речі держава не виконує) а ці дурні підзаконі цидульки нехай кодло Яценюка засуне собі між сідничних мязів. Ця історія повторюсь вперше була придумана Тимошенко у війні з Ющенком, і була активно підтримана режимом Януковича, от тоді і вирішили заткнути роти рабам. Дивує число проплачених коментаторів, які працюють на владу, за податки громадян типу Пітреських ботів Путіна, і це чомусь нікого з КМУ не цікавить. Ганьба.
IP: 46.219.240.---Коля Бурков02.03.2016 00:55
dowbusch:
я не распинаюсь за власть. я не люблю информационные фейки - благодаря им сейчас наша страна в огне на востоке. а это как раз информационный фейк.
IP: 46.219.240.---Коля Бурков02.03.2016 00:54
DND:
Коли тобі закрили рота - очікуй на дворі переворота! Революція гідності.
так а кто кому рот закрыл? нет же никакого обязательства молчать или что-то не говорить, лол. читайте внимательно.
IP: 46.219.240.---Коля Бурков02.03.2016 00:52
Іван Сердюк:
Stalker2013:
Багато людей розчарувалося у майданах, і це не вихід. Порошенко теж багато обіцяв, і що в результаті? Пухлина збільшується. Коли головнокомандуючий не виконує обіцянок, він тим самим приклад дає і своїм не працювати...
говнокомандующий он. командования от него нет никакого. армия от него никак не зависит.
IP: 95.134.29.---Іван Сердюк02.03.2016 00:31
DND:
Дисципліна має бути, це не виглядає як диктаторство, це системність у роботі уряду, якої не вистачає нажаль їм. Якщо процеси систематизувати результату буде набагато більше, а їм заважає мабуть те що все можна.
Усі коментарі