У ГПУ назвали об'єктивним рішення щодо зняття санкцій ЄС з Богатирьової

Субота, 5 березня 2016, 18:40

Рішення ЄС щодо зняття економічних санкцій з екс-глави МОЗ Раїси Богатирьової є об'єктивним, однак кримінальне провадження щодо неї в Україні не закрите, з міжнародного розшуку її не знято.  

Про це Українській правді повідомив прокурор ГПУ Владислав Куценко.

"Щодо пані Богатирьової є кримінальне провадження за ст.191 КК - "розкрадання майна та грошових коштів". Йдеться про 6,5  млн гривень, які було перераховано МОЗом, коли Богатирьова його очолювала у 2012 році, на рахунки приватної компанії. У жовтні 2014 року, під час розслідування справи, даними підприємствами у добровільному порядку повернуто ці кошти на рахунки МОЗ", - повідомив Куценко. 

Він уточнив, що таким чином фактична майнова шкода, яка могла бути завдана діями Богатирьової, перестала існувати. 

"Санкції ЄС мають економічний характер, і за відсутності фактичної економічної шкоди санкції продовжувати не стали, це рішення є об'єктивним", - додав Куценко.

Він додав, що кримінальне провадження щодо Богатирьової в Україні не закрите. 

"Відбувається заочний процес", - додав прокурор.

Як відомо, 4 березня Рада ЄС продовжила на рік обмежувальні заходи стосовно екс-президента Віктора Януковича та 15 його соратників.

При цьому повідомляється, що зі списку осіб, які підпадають під дію обмежувальних заходів, вилучено одну особу.  Йдеться про екс-міністра охорони здоров'я Раїсу Богатирьову.

Санкції проти Януковича і його соратників були запроваджені у березні 2014 року і продовжені у березні 2015 року.powered by lun.ua