Засновник Stratfor прогнозує війну у Східній Європі

24289 переглядів
Середа, 9 березня 2016, 13:26

Засновник американської приватної розвідувальної компанії Stratfor Джордж Фрідман вважає, що у світі незабаром можуть розпочатися повномасштабні війни між низками держав.

Про це він заявив у інтерв'ю Business Insider.

В якості аргументів він навів історичні дані, згідно з якими війни виступали як засоби відновлення балансу, коли одні країни нарощували свій вплив, а інші, колись впливові, навпаки його втрачали.

"Щоразу, коли з'являється нова сила, вона має знайти свій баланс. Нові сили з'являються, старі сили занепадають. Небезпечним є не цей процес, небезпечним є місце такої появи", – вважає він.

За словами Фрідмана, новими силами, які з'являються у даний час, є Польща, Туреччина і Японія. Тому, на його думку, може виникнути воєнний конфлікт у Східній Європі, на Близькому Сході, а також морська війна між Японією і США.

"Коли такі країни як Німеччина, Китай і Росії занепадають і їх заміщують інші – так починаються системні війни. Так зароджується небезпека, тому що баланс ще не досягнуто. Так Німеччина об'єдналася у 1871 і почалося пекло (франко-прусська війна 1870-1871 – ред.). Японія набирала вплив на початку 20 століття – і почався хаос. Тому ми чекаємо на системний зсув. Будьте готові до війни", – заявив Фрідман.

Українська правдаpowered by lun.ua