Водії заблокували пункт пропуску на кордоні з Словаччиною

Середа, 9 березня 2016, 17:05

Зранку в середу власники авто із закордонними номерами заблокували пункт пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецке" на кордоні Україні та Словаччини на в'їзд та виїзд через нові правила на митниці.

Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на організаторів акції.

Причиною стало рішення чиновників не приймати довідки, які свідчать про те, що автомобіль власника був на ремонті і з об'єктивних причин водії, які мали перетнути кордон строком в 5 діб, не змогли цього зробити. За порушення цієї норми водіям загрожує штраф у понад 8 тисяч гривень.

На КПП утворилася велетенська черга з автомобілів.

Натомість, на митниці пояснили, що довідки з повідомленням про поломку автомобілів діють і надалі, от тільки надавати їх тепер треба не пізніше 5 діб від дня попереднього перетину кордону. Якщо її прострочать, то на водія накладатимуть штраф.

Активісти кажуть, що ця вимога нереальна і майже унеможливлює користування автомобілем з іноземною реєстрацією. За їхніми словами, протест триватиме доти, доки не відновлять дію довідок з СТО про стан автомобіля як підтвердження відтермінування 5-денного періоду перетину кордону для автомобілів з іноземною реєстрацією.

"Ми не лише через довідки мітингуємо, а взагалі через ганебне явище "пересічки", потрібно це якось врегулювати. Наразі є три варіанти – зменшення мита і акцизу, тимчасове ввезення на платній основі або збільшення терміну транзиту до 10 днів в межах однієї митниці", – прокоментував один із організаторів блокування Павло Білецький.

Наразі протестувальники чекають на зустріч з керівництвом ОДА, аби спільно думати над вирішенням питання "пересічок" і сформувати законодавчу ініціативу. За півдня до них поки ніхто так і не вийшов.powered by lun.ua