25.06

Банківський форум

НАБУ не може розслідувати офшори Порошенка. Інших вивчає

Понеділок, 4 квітня 2016, 12:39
НАБУ не може розслідувати офшори Порошенка. Інших вивчає

Чинний президент не є підслідною НАБУ особою відповідно до законодавства України.

Про це заявили у НАБУ у відповідь на запити ЗМІ, чи буде Національне антикорупційне бюро України розслідувати зазначене в матеріалах про "панамські офшори", повідомляємо наступне.

"Відповідно до Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" та Кримінального процесуального Кодексу, підслідними Бюро є вищі посадові особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема президент України, повноваження якого припинено", - сказано в роз'ясненні.

"Наголошуємо, що, відповідно до законодавства, чинний президент не є підслідною НАБУ особою і Бюро не має повноважень розпочинати щодо нього досудове розслідування", - наголосили в НАБУ.

"Стосовно інших осіб, згаданих у матеріалах ЗМІ, наразі проводиться аналітична робота з метою встановлення підстав для проведення досудового розслідування", - додали в НАБУ.

Як відомо, у неділю  з'явилася інформація з посиланням на документи панамської юридичної компанії Mossack Fonseca стосовно трьох українців – президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і власника газети Kyiv Post Мохаммада Захура – британського бізнесмена, який живе і веде бізнес в Україні.

Частину розслідування про податкові маневри Порошенка можна почитати тут.

Також повідомляється, що Глава НБУ Валерія Гонтарева до переходу в Нацбанк була бізнес-партнером російського високопосадовця, але після секторальних санкції США і ЄС проти РФ припинила спільний бізнес з російським держфінансистом, який позичав їй десятки мільйонів гривень.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: