ФСБ домоглася закритого суду над 4 мусульманами в Криму – адвокат

Вівторок, 5 квітня 2016, 14:58

Окупаційний Київського райсуд Сімферополя вирішив провести 5 квітня засідання щодо продовження терміну утримання під вартою мусульманам, яких звинувачують у зв'язках до "Хізб ут-Тахрір", у закритому режимі.

Про це заявив адвокат Еміль Курбединов, повідомляють "Крим.Реалії".

За його словами, у зв'язку з цим судді було заявлено відвід, який відхилили.

"Відвід судді відхилений і засідання ведеться в закритому режимі. По суті, ті хто прийшов до суду в якості слухачів, названі "потенційно небезпечними". Формулювання суду – "закрите засідання для дотримання безпеки". Чергова примха ФСБ задоволена", – написав Курбединов у Фейсбуці.

В Сімферополі у вівторок проходить засідання суду щодо продовження терміну арешту Емір-Усеїну Куку, Енверу Бекірову, Мусліму Алієву та Вадиму Сируку.

У Криму 11 лютого пройшли обшуки в будинках кримських татар. Було затримано 12 осіб, після допитів більшість відпустили. Пізніше окупаційний прокурор Криму Наталія Поклонська повідомила про затримання 4 осіб в рамках кримінальної справи за фактом діяльності "терористичної організації "Хізб ут-Тахрір".

12 лютого, для чотирьох затриманих – Емір-Усеїна Куку, Енвера Бекірова, Мусліма Алієва і Вадима Сірука – суд обрав запобіжний захід арешт до 8 квітня. За словами Курбединова, слідство не надало жодних доказів, що підтверджують звинувачення на адресу кримчан.

Всі четверо зараз перебувають під вартою в сімферопольському СІЗО.powered by lun.ua