ОБСЄ каже, що "дзеркальні" патрулі є. СЦКК: Кількість недостатня

Субота, 9 квітня 2016, 20:05

У спостережній місії ОБСЄ заявили, що місія спостерігачів здійснює "дзеркальні патрулі" в районі Авдіївки та Ясинуватої на щоденній основі.

Про це йдеться у повідомленні СММ ОБСЄ у відповідь на заклик української сторони до ОБСЄ здійснювати "дзеркальне" патрулювання.

У місії зазначили, що спостерігачі щодня збирають інформацію та звітують про ситуацію з безпекою у щоденних звітах, а інформацію про конкретні інциденти на місцях викладено в Оперативних звітах.

У свою чергу представник української сторони в СЦКК Василь Лабай зазначив, що патрулі ОБСЄ у районі Авдіївки дійсно присутні, але ключовим у даному контексті є чотири дзеркальні патрулі. 

"Саме тоді буде ефект для деескалації ситуації у районі Авдіївки", - додав він.

Він зауважив, що подібна практика чотирьох "дзеркальних" патрулів ОБСЄ у супроводі спостерігачів СЦКК уже мала позитивний результат: вона дозволила знизити градус напруги у районі Донецької фільтрувальної станції та у районі н.п. Зайцеве біля окупованої Горлівки. 

"Суть такого "дзеркального" патрулювання полягає у тому, що два патрулі ОБСЄ направляються у різні визначені місця "найскладнішого" району зони АТО на підконтрольній українському уряду території, а два патрулі ОБСЄ - на непідконтрольній території у "дзеркальному" порядку. Вони будуть у супроводі спостерігачів СЦКК. Такий підхід дає можливість із різних точок здійснювати об’єктивний контроль ситуації та оперативно реагувати на порушення режиму припинення вогню", - пояснив представник СЦКК. 

Як відомо, раніше в українській стороні СЦКК заявили, що задля деескалації загострення ситуації на Донбасі варто відновити практику щоденного направлення чотирьох "дзеркальних" патрулів ОБСЄ до ключових точок у районі Авдіївки. powered by lun.ua