Київський суд збирається закрити справу Ставицького – Лещенко

4031 перегляд
П'ятниця, 6 травня 2016, 15:22

Солом'янський райсуд Києва збирається закрити справу проти екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького, який зараз переховується в Ізраїлі під іменем Натан Розенберг.

Про це у своєму блозі на "Українській правді" написав депутат від БПП Сергій Лещенко.

За його словами, про такий намір суду свідчить вже сам факт прийому цієї справи до розгляду, хоча її мав би розглядати Печерський райсуд Києва, оскільки Генпрокуратура, яка веде справу Ставицького, знаходиться саме у Печерському районі.

Лещенко заявив, що формальним приводом для подачі справи у Солом'янський суд став візит головного військового прокурора Анатолія Матіоса в Ізраїль, під час якого  він передав підозру Ставицькому в ізраїльський Мін'юст. З цього був зроблений висновок, що тепер справу веде військова прокуратура, а отже нагляд за нею здійснює Головне управління нагляду за законністю у військовій сфері, яке знаходиться у Солом'янському районі.

"Це повний правовий нігілізм, мета якого – передати розгляд "потрібного" питання в "правильний" суд. Насправді ж, процесуальний керівник у справі Ставицького не змінювався – ним був і залишився прокурор 1 відділу процесуального керівництва ГПУ Валерій Зимогляд, робоче місце якого знаходиться в Генпрокуратурі на вулиці Різницькій. І, значить, справа Ставицького може слухатись лише в одному суді – Печерському", – написав Лещенко.

Тим не менше, суддя Солом'янського суду Усатова все ж прийняла справу до розгляду. За словами депутата, їй не сподобалася його присутність на процесі у п'ятницю, через що вона оголосила перерву до 14:00 11 травня. Лещенко закликав журналістів слідкувати за цією справою і прийти у вказаний час на судове засідання.

Як відомо, Ставицький перебуває у розшуку Інтерполу через сприянні екс-президенту Вікторові Януковичу у захопленні "Межигір'я". У п'ятницю ЗМІ поширили інформацію про затримання Ставицького в Ізраїлі, однак сам екс-міністр її заперечив.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua