В Євпаторії затримали 25 кримських татар - журналіст

Субота, 7 травня 2016, 17:01

В Євпаторії на території окупованого Росією Криму затримали 25 кримських татар.

Про це повідомив в суботу в Facebook журналіст Осман Пашаєв.

"В Євпаторії близько години дня затримали 25 осіб. Всіх відвезли на допит в міське відділення поліції і взяли відбитки пальців. Затримували на центральному ринку і в районі ресторану "Восточка". Всі затримані кримські татари", - пише він.

Пізніше він також повідомив, що масові затримання кримських татар в Євпаторії пояснили операцією із затримання злочинців, які вбили сім'ю в Краснодарі.

"Затриманим сказали, що йде відпрацювання. На запитання: "Росіяни підозрюваними бути не можуть?" один зі співробітників відповів, що можуть. На питання - чому звезли в поліцію більше 20 осіб і всі кримські татари? Відповідь - ми дрібні люди і був наказ згори", - зазначив також Пашаєв.

Як відомо, Європейський парламент має намір провести дебати й ухвалити резолюцію щодо порушення прав кримських татар із боку Росії на своєму засіданні 12 травня.

Комітет міністрів Ради Європи "висловив глибоке занепокоєння погіршенням ситуації" з дотриманням прав людини на території анексованого півострова.

США, в свою чергу, також різко засудили затримання кримських татар в Криму.

Зокрема 6 травня від 30 до 50 озброєних людей увірвалися в мечеть в селищі Молодіжне Сімферопольського району після Джума намазу і спробували вивезти в невідомому напрямку більше 100 мусульман.

Українська правдаpowered by lun.ua